Park Polińskiego doczeka się przebudowy

28.10.2013
W latach 2014-2015 odbędzie się długo oczekiwana przez mieszkańców przebudowa parku im. Józefa Polińskiego na Grochowie. Prace budowlane ma poprzedzić spotkanie z mieszkańcami, które będzie miało cechy konsultacji społecznych - zapowiadają władze dzielnicy Praga Południe.

Park Polińskiego zostanie przebudowany


Park w narożniku ulic Szaserów i Garwolińskiej zostanie zmodernizowany na podstawie zwycięskiego projektu zespołu architektów Czuba Latoszek Sp. z o.o. W czasie przebudowy zostaną zbudowane dwa pawilony: kawiarniany i wystawowy. Wytyczone zostaną ścieżki z asfaltu i kostki. Powstanie nowy plac zabaw oraz fontanna. W czasie modernizacji parku zostaną zachowane dwa przebudowane w 2009 roku nowoczesne boiska sportowe.

Niestety ze względu na ograniczone środki finansowe przewidziane na ten cel nie zostaną wdrożone systemy automatycznego nawadniania trawników, zaś sama fontanna będzie nieco skromniejsza niż ta, którą możemy podziwiać na Placu Szembeka.

Z uwagi na roszczenia do części gruntów na terenie parku projekt przebudowy będzie musiał być dostosowany tak, aby żadne z ważnych naniesień nie znalazło się na terenie objętym roszczeniami.

Przebudowa parku będzie tematem spotkania z mieszkańcami, do którego ma dojść jeszcze w tym roku. O szczegółach i terminie będziemy informować.


TJ


Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

edyta napisał:

super!!!!!!!
2013-11-08 14:28
64x64

szklanych domów napisał:

betonowe ścieżki,kostka ... tylko niech park nadal pozostanie zielonym parkiem a nie parkiem z betonu, czego sie obawiam
2013-10-29 12:57
64x64

Mieszkaniec Michałow napisał:

A tymczasem na Pradze Północ jeden z dwóch parków idzie do kasacji z powodu budowy Trasy Świętokrzyskiej https://www.facebook.com/park.kaweczynska
2013-10-28 19:56
64x64

Wawiak napisał:

"Konsultacje społeczne" jak przy konsultacjach z mieszkańcami przy okazji przebudowy Parku Krasińskiego na Muranowie? Konsultacje się odbyły i nic nie wzięto pod uwagę. Opinie mieszkańców są nie istotne dla urzędasów.
2013-10-28 15:41
64x64

Grochowiak napisał:

Wybory idą to coś zrobić trzeba. Ciekawe gdzie postawią tą siłownię plenerową, którą jako marchewkę dostaliśmy przed referendum od HGW no i najważniejsze pytanie co z górka???!!!
2013-10-28 13:37

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia