Projekty: "Ścianka do tenisa w Parku Praskim" i "ZagrajMy w tenisa na Pradze"

19.02.2014
Szanowni Współ-lubiący Pragę. Poniżej przedstawiam propozycje dwóch projektów: "Ścianka do tenisa w Parku Praskim" i "ZagrajMy w tenisa na Pradze" złożonych już do Urzędu Dzielnicy Praga Północ - w ramach procesu budżetu partycypacyjnego.

Ścianka do tenisa w Parku Praskim

W jednym chodzi o to, by dzieci jak będą chodzić po Parku Praskim, by choćby np. zobaczyć słonia w ZOO pytały po drodze rodziców "a to co takiego?" a rodzice mogli powiedzieć, że np. "to ludzie, którzy odbijają piłeczkę na ściance, albo że" grają w tenisa" ...co mogłoby pomóc w otrzymaniu pytania "a ja też mogę zagrać?"...chodzi o budowę ścianki do tenisa - dla wszystkich, ale szczególnie najmłodszych, w pobliżu muszli koncertowej w Parku Praskim. Żadne drzewo nie ucierpi, a wiewiórki dalej będą mieć tyle samo miejsca do skakania co obecnie.  Projekt ten został zgłoszony do Urzędu pod nazwą "Ścianka do tenisa w Parku Praskim".
 
Drugi projekt jest zupełnie inny. Chodzi w nim o to, by kilkaset metrów dalej, na terenie Gimnazjum nr 31 była nie jedna, ale pięć ścianek do tenisa, w tym trzy dla najmłodszych, a dwie dla starszych - dajmy na to od 10 lat wzwyż..bez ograniczeń...no i by Ci, którzy chwilowo nie mogą sobie pozwolić na kupno rakiet do tenisa i piłek (dla najmłodszych w pobliskim sklepie kosztujących odpowiednio 25 i 5 złotych) mogli też sobie wypożyczyć je w szkole (a może też np. w urzędzie dzielnicy - oddalonym o kroków nie więcej niż 50). Na marginesie, dyrektor Gimnazjum 31 (Sierakowskiego 9) zabiega już o odnowienie boiska do piłki nożnej i koszykówki/siatkówki - pomysł ze ściankami świetnie wpisuje się w te starania i je uzupełnia. Projekt ten został zgłoszony do Urzędu pod nazwą "ZagrajMY w tenisa na Pradze".
 
W załączeniu do poniższej wiadomości znajdują się opisy tych projektów – ich wersje robocze, tak jak zostały zgłoszone do Urzędu (by, o ile okaże się to niezbędne, poprawić je przed ostatecznym zgłoszeniem do Urzędu 7 marca br.) oraz listy ich poparcia. Gdyby ktoś z Państwa chciał się pod nimi podpisać - najlepiej do 7 marca 2014 roku, zwiększy to szansę, że będą rozpatrzone przez Urząd, a następnie - że będą ( jako jedne z)  - dyskutowane na sesjach z mieszkańcami (planowanymi na okres od 25 maja do 19 czerwca oraz poddane pod głosowanie mieszkańców w okresie od 20go do 30go czerwca br.

Jakkolwiek zebranych już zostało więcej  podpisów pod tymi projektami niż jest to wymagane od strony formalnej, to większa liczba sygnałów, że pomysły te cieszą się poparciem bardzo przysłużyłaby się urzeczywistnieniu tych pomysłów. By na Dzień Dziecka 2015 dzieci mogły już pobawić się piłeczką tenisową przy ściance, a kilkaset metrów dalej, można było na pewniaka przyjechać, by sobie za darmo zagrać w tenisa na fajnych ściankach - czy to samemu, czy to w gronie rodzinnym, przyjaciół i znajomych.

Bardzo dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie wiadomości. Serdecznie zapraszam do dyskusji, kontaktu telefonicznego, albo za pośrednictwem e-maila.


Arkadiusz Pacek, mieszkaniec Pragi i "projektodawca"
w nomenklaturze budżetu partycypacyjnego, 
e-mail: arkadiusz.pacek@gmail.com, tel. 505 031 961


Więcej na ten temat


Galeria


Dokumenty zgłoszonych projektówDokumenty zgłoszonych projektówDokumenty zgłoszonych projektówDokumenty zgłoszonych projektówDokumenty zgłoszonych projektówDokumenty zgłoszonych projektówDokumenty zgłoszonych projektów

Wasze komentarze

64x64

miki napisał:

scianki? a dlaczego nie korty ????
2014-06-22 16:20

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia