Dawny "Jordanek" przy Bazylice sprzedany deweloperowi?

08.05.2014
 "Teren ogródka jordanowskiego u zbiegu ulic Otwockiej i Siedleckiej został sprzedany Budimexowi z przeznaczeniem pod osiedle" - informuje na swojej stronie internetowej Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców "Michałów".

Zielony teren na rogu Siedleckiej i Otwockiej, fot. PSM Michałów
Przedwojenny "Ogród Dziecięcy"

"Nasze dzieci z Michałowa nie mają parku, ani ogrodu, gdzie by się mogły zabawić. Brakowi temu zaradzi się w najbliższej przyszłości, bo oto na niezabudowanym placu (około 6000 m2) między szkołami przy ul. Otwockiej a Bazyliką ma powstać "Ogród Dziecięcy". Ks. Proboszcz da plac, obywatele Michałowa złożą się na ogrodzenie, a Towarzystwo Ogrodów Jordanowskich udzieli subwencji na wewnętrzne urządzenie i będzie miało Ogród w stałej opiece" - informowała kilka lat przed wojną parafialna gazetka "Bazylika".
 
Zielony teren
 
"Jordanek" jeszcze wiele lat po wojnie służył najmłodszym mieszkańcom Pragi. W ostatnich latach zadrzewiony teren był jedyną, nie licząc parku przy Kawęczyńskiej, zieloną enklawą na Michałowie/Szmulowiźnie. Tak więc jego sprzedaż przez Salezjanów i późniejsza zabudowa byłaby niepowetowaną stratą...
 
"Będziemy informować co dalej w tej sprawie. Na razie wypowiedzieć się mają okoliczne wspólnoty mieszkaniowe, choć znając życie to tylko formalność i zdanie mieszkańców niewiele się będzie liczyć" - czytamy na stronie PSM "Michałów".

TJ

Więcej informacji


Wasze komentarze

64x64

mac on napisał:

Zakon Salezjanów powstał aby zajmować się młodzieżą. Opowiadał mi starszy Kolega,że przed wojną księża chodzili i wyciągali chłopców z bram i ciemnych podwórek zapraszając na plac koło Bazyliki.Grali w piłkę i bawili się w inne gry.Czasami mówił,trafił się poczęstunek,co było wielką atrakcją.Teraz nikt nie widział księdza chodzącego po podwórkach.Chyba ,że po kolędzie.Jordanek jest im do niczego nie potrzebny a kasa tak.Jeszcze pod koniec lat 70 tych Ksiądz Dyrektor mówił " My jesteśmy Zakonem im. Jana Bosko a nie Księżmi Diecezjalnymi,teraz bez różnicy.
2014-05-11 17:51

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia