Spółka Unibepu wybuduje z Polpain-Putka osiedle na Grochowie

03.07.2014
Spółka Unidevelopment należąca do grupy kapitałowej Unibepu podpisała z firmą Polpain-Putka umowę, której efektem będzie budowa osiedla mieszkaniowego w okolicy ulicy Przeworskiej na Grochowie.

Rejon ulicy Przeworskiej
3 etapy inwestycji
 
"Celem umowy jest określenie zasad współpracy Spółki Unidevelopment oraz Spółki Polpain-Putka przy wspólnej realizacji inwestycji w ramach powoływanych spółek celowych dla każdego etapu. Unidevelopment będzie posiadać 51% udziałów w kapitale zakładowym w każdej ze spółek celowych" - czytamy w komunikacie.

Pierwsza spółka celowa, której zadaniem będzie realizacja I etapu przedsięwzięcia, zostanie powołana pod warunkiem uzyskania przez Unidevelopment decyzji o warunkach zabudowy dotyczących realizacji pierwszego etapu inwestycji. Kolejne dwie spółki celowe zostaną zawiązane do końca 2015 roku, pod warunkiem wydzielenia działek gruntu, na których będą realizowane kolejne etapy i uzyskania decyzji o warunkach zabudowy. Grunt zostanie wniesiony kolejno do spółek celowych po uzyskaniu prawomocnych decyzji o pozwoleniu na budowę, podano dalej.

"Spółka Unidevelopment S.A. odpowiadać będzie za prowadzenie inwestycji, nadzór nad projektem, uruchomienie, obsługę sprzedaży i marketingu, project management, zapewnienie finansowania bankowego oraz gwarancję finansowania do momentu uruchomienia kredytu bankowego dla każdego etapu z osobna" - czytamy w materiale.

Wartość gruntu, który zostanie wniesiony przez piekarską rodzinę do spółek celowych, wynosi ponad 29 mln zł netto.

"Strony mogą odstąpić od umowy do dnia 31 grudnia 2015 jednak nie wcześniej niż przed dniem 31 grudnia 2014 w przypadku niespełnienia określonych warunków" - podano także.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 921 mln zł w 2013 r. Portfel zamówień Unibepu na bieżący rok przekracza 1 mld zł.

TJ


Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

Obserwator napisał:

Ciekawe kto będzie tak zdesperowany i kupi mieszkanie w osiedlu wciśniętym między fabrykę Mieszka, tory kolejowe i barak hotelu zamieszkałego przez Rumunów i ludzi po eksmisjach. Osiedlu z kiepskim dojazdem komunikacją miejską (bo jedna linia 123 kursująca co 15-30 minut raczej nie wystarczy). Już nie mogę doczekać się radosnych westchnień kupujących :) Co do braku szkół, o którym pisał ktoś we wcześniejszym poście: najwyraźniej władzom nie przeszkadza ich brak - rok temu zamknięto szkołę z tradycjami przy Siennickiej 40, w której uczyło się około sześciuset uczniów, za nic mając protesty rodziców i absolwentów.
2014-08-02 10:35
64x64

poliglota napisał:

A po angielsku "pain" to z kolei "ból, utrapienie". Nazwy z obcojęzycznymi członami są ryzykowne, bo można je w różny sposób odczytywać.
2014-07-05 16:08
64x64

A_co napisał:

A co z innowacyjnością i placówkami badawczymi? ;) Może następny budżet partycypacyjny przeznaczyć dla jakiejś, żeby się osiedliła na Grocho-pradze?
2014-07-04 01:52
64x64

anna0 napisał:

a co z nowymi szkołam podstawowymii, bo stare pękają w szwach i dzieciaki uczą się na 2 zmiany :P
2014-07-03 18:53
64x64

Wania napisał:

Wspaniale, potrzebujemy na Grochowie jeszcze więcej: - osiedli mieszkaniowych - supermarketów - osiedli mieszkaniowych - salonów sieci komórkowych - osiedli mieszkaniowych
2014-07-03 10:52
64x64

Rafał Wodzicki napisał:

Nareszcie nie betoniarnia. Ale też chciałoby się niegrodzone osiedle. Ciekawe jak to się ma do przedłużenia Żupniczej.... Dla porządku: mało kto zna dziś francuski i nie wiedzą ludzie, że "pain" [pę] to chleb. Stąd Polpain...
2014-07-03 08:49

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia