Ruszyła przebudowa Kobielskiej. Trylinkę zastąpi asfalt

27.08.2014
Ulica Kobielska w tym miesiącu ma przysłowiowe 5 minut. Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na wschodnim jej odcinku, dziś rozpoczęła się przebudowa 650 - metrowego fragmentu ulicy od Wiatracznej do ulicy Podskarbińskiej.

Przebudowa ulica Kobielskiej


Żegnamy trylinkę

Ulica Kobielska na odcinku od ulicy Wiatracznej do ulicy Podskarbińskiej otrzyma nową nawierzchnię z asfaltobetonu, która zastąpi mocno wysłużoną już trylinkę. Przebudowane zostanie odwodnienie jezdni oraz jej oświetlenie. Nowe latarnie zostaną wyposażone w energooszczędne lampy.

Tradycyjnie zmotoryzowani mieszkańcy są zaniepokojeni czy planowany remont nie zmniejszy ilości dostępnych miejsc umożliwiających zaparkowanie samochodu.
- "Po przebudowie będzie więcej możliwości zaparkowania niż przez remontem" - uspokajał na początku sierpnia naczelnik Wydziału Infrastruktury, Andrzej Wójcik.

Prace na Kobielskiej będzie wykonywała firma Drog Bud - Tomasz Kowalski z Warszawy. Ich koszt wyniesie około 2,5 mln zł. Zakończenie robót przewidziano do dnia 19 grudnia 2014 roku.


TJ

Więcej informacji


Wasze komentarze

64x64

WAF napisał:

Bardzo potrzebna inwestycja i świetnie, że trylinkę zastąpi gładka nawierzchnia. Trzeba jeszcze trochę pocierpieć i tor offroadowy znów będzie ulicą.
2014-12-13 10:00
64x64

jacek napisał:

Trylinka była krzywa, pozapadana i wybrakowana. W lato przy otwartych oknach bladym świtem każde jadące auto budziło ludzi jadąc po tych dziurach. Bruk kamienny na wjazdach do bram utrudniał poruszanie się matkom z dziećmi w wózkach, lub osobą na wózkach. Miejsc parkingowych dla mieszkańców mało, bo większość zajmują przyjezdni co tu pracują, np, kancelaria prawna w fałszywej kopii pałacyku przy ulicy Kaleńskiej. Parkują u nas pod klatką, mają gdzieś to że wyjście zastawią i dwa miejsca zajmą jednym autem, a pozostałe 50m pod swoją firmę na piechotkę idą. Dla spokojności powinni też wprowadzić ruch jedno kierunkowy. Natomiast martwi mnie to że się w terminie nie wyrobią, a nawierzchnia kładziona na śnieg, w deszczu czy na mrozie długo nie wytrzyma. Skupili się aby cały odcinek przygotować, a potem za jednym zamachem ostateczną warstwę, ale zima ich zaskoczy i cała ulica tak zostanie. Powinni robić kompleksowo etapami od skrzyżowania do skrzyżowania. Co do latarni to właśnie postawili nowe słupy, ale same lampy nie są nowe energooszczędne. Klimat klimatem, ale chyba chodzi o naszą wygodę i o to żebyśmy nie stali się skansenem, no i niech piszą też zmotoryzowani a nie tylko piesi którym miejsca parkingowe nie potrzebne, a autko to samo zło.
2014-12-08 21:01
64x64

Aleksandra napisał:

widoczny na zdjęciu wyjazd z bramy, wyłożony kamieniem, teraz jest wyłożony baumem, chodnik też jest baumem, miejsca dla aut - oczywiście na chodniku, baumem, kostka uliczna zostanie wymieniona na asfalt. Kostka zapewniała wolny ruch aut (obok na Paca jest szkoła podstawowa), lepszą meliorację, była (jest) charakterystyczna dla Grochowa, podkreśla spokojny i historyczny klimat tej dzielnicy. Teraz robi się tu drugie śródmieście. Wyrzuca się stare elementy, wstawia nowe w najtańszej, najbardziej banalnej formie, nie dbając o uszanowanie śladów przeszłości. Marmurowa kostka z Rębkowskiej, która była położona przy chodniku, również została zastąpiona najtańszym, prymitywnym baumem! To skandal, brak poszanowania dla miejsca i historii! To są działania nieodwracalne!
2014-12-06 17:23
64x64

Marcin napisał:

Do "wybierzmy mądrzej". Twoim tokiem rozumowania proponuję zrównać wszystko z ziemią, posadzić 1000 drzew, a parkować będziemy sobie na trawniku pomiędzy nimi... Po co komu cicha gładka ulica z równymi chodnikami??! Zgadza się?????
2014-10-08 10:10
64x64

PanTalon napisał:

Remont prowadzony jest skandalicznie !!! A w zasadzie nie jest prowadzony. Od Rębkowskiej do Mycielskiego nie dzieje się absolutnie nic. Rozkopano na początku i położono momentami nowy krawężnik i do tej pory tak to sobie stoi. Ulica robi się coraz węższa bo trylinka się rozjeżdża. Już są takie miejsca gdzie nie mieszczą się dwa samochody. Nie wspomnę o masakrze parkingowej. Weźcie się wreszcie do roboty!!! Cze nie można było tego jakoś etapami zrobić?
2014-10-06 10:13
64x64

wybierzmy mądrzej napisał:

Kolejna "przebudowa" nikomu do niczego nie potrzebna, oczywiście poza zlecającym i wykonawcą. Bo co się takiego tam działo, co by uzasadniało konieczność "przebudowy? Przypuszczam, że tylko te 2,5 mln. A przy okazji wytnie się tych parę drzew które jeszcze były i wszystko pokryje kostką bauma. Czas wreszcie wymienić "mocno wysłużone już" władze Warszawy.
2014-08-28 18:03
64x64

praga explorer napisał:

Mam nadzieję, że asfaltobeton przetrwa chociaż nadchodzącą zimę. Jak widać na zdjęciu powyżej, "wysłużona" trylinka ma się znacznie lepiej niż niejedna "nowoczesna" nawierzchnia. Mimo to liczę, że będzie lepiej. Czego użyją do budowy chodników? Kostki czy płytek?
2014-08-28 08:08

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia