Rewolucja komunikacyjna na Jagiellońskiej

Dodano: 26.09.2014, modyfikacja: 01.10.2014
Mieszkańcy Jagiellońskiej, którzy od czasu rozpoczęcia budowy II linii metra muszą znosić znaczne natężenie ruchu, mogą po jej zakończeniu wpaść z przysłowiowego deszczu pod rynnę. A to wszystko za sprawą  rozważanego w Ratuszu pomysłu na dopuszczenie przejazdu ulicą Jagiellońską na wprost przez Al. Solidarności.

Jagiellońska/Al. Solidarności
Rewolucja na Jagiellońskiej

Od 2011 roku ulicą Jagiellońską przejeżdża w czasie szczytu komunikacyjnego nawet 140 autobusów. Do tego dochodzą liczne inne auta. To dużo. Jest głośno, ciasno a normy zanieczyszczenia powietrza zapewne są przekroczone. Jednocześnie mieszkańcy jak kania dżdżu oczekują otwarcia II linii metra, a tym samym powrotu do sytuacji jaką znali i akceptowali przez wiele poprzednich lat. Niestety... Na dziś praktycznie przesądzone jest dopuszczenie przejazdu ulicą Jagiellońską na wprost przez Al. Solidarności. To rewolucja, o której praktycznie nikt nie wspomina a przecież to tuż obok Targowej, której poświęca się dużo uwagi.

"Na Pradze będzie jeszcze jedna nowość w organizacji ruchu. - Do tej pory jadąc ul. Jagiellońską do al. Solidarności, kierowcy mieli nakaz skrętu w prawo. Teraz skrzyżowanie będzie można przejechać na wprost we wszystkie strony - zapewnia w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Bartosz Milczarczyk, rzecznik m.st. Warszawy.

Przyjęty wariant spowoduje, iż wielu kierowców automatycznie skorzysta z łatwiejszego przejazdu, zwłaszcza w kierunku wschodnim w kierunku Grochowa. A mieszkańcy Jagiellońskiej? No cóż..

 


TJ


Więcej na ten temat

Wasze komentarze

2014-12-06 22:32 lena napisał:
czy ktoś wie jakie ostatecznie są losy tunelu i Nowo-Jagiellonskiej? To dla mnie ważna bardzo informacja z żródła mówią różnie; w planach niby jest ale zabudowują tereny nad tunelem więc...
2014-10-01 17:06 Paweł napisał:
"Do tej pory jadąc ul. Jagiellońską do al. Solidarności, kierowcy mieli nakaz skrętu w prawo" dobry punkt to w takim razie żądam od ratusza zwrotu za wszystkie mandaty wystawione przez straż miejską gdzie ulica była zamknięta od wysokości ulicy Cyryla i Metodego przy byłej komendzie policji w kierunku ulicy al. solidarności jakieś 50 metrów ulicy nawet nie owa straż miejska stała sobie w miejscu byłej stacji benzynowej która już nie istnieje od kilku lat i o mało tego oficjalnych przeprosin wszystkich kierowców jak i zwrotu pieniędzy straconych na rzecz ratusza stołecznego reszty kierowców którzy też zostali w tym miejscu ukarani jak wychodzi na to nie słusznie.
2014-10-01 10:40 Galas napisał:
Decyzja świadcząca o braku mózgu oraz braku szacunku dla zabytków i ludzi. I tyle.
2014-09-27 02:20 Belka napisał:
Pytanie (chyba retoryczne :) ) "A mieszkańcy Jagiellońskiej zapewne nie przejeżdżają pod niczyimi oknami?" Odpowiedź : Przejeżdżamy :) Jestem za ruchem przecinającym Al. Solidarności Często tam jeżdżę i skróci to czas mojego przemieszczania się. Cóż zawsze tylu zwolenników, co przeciwników :)
2014-09-26 20:16 Agnieszka napisał:
Myślimy, że... deptak zrobiony z Targowej to marny pomysł. Kto tam i gdzie będzie deptał? co tam jest, żeby robić z tego naowy Trakt królewski. To ulica klasy Z, więc powinien byc na niej ruch, 3 pasy, a nie deptak. to ważny ciąg komunikacyjny. Lubicie stac w korkach panie burmistrzu?
2014-09-26 19:00 SP napisał:
Żeby się wypowiadać, trzeba mieć trochę wiedzy na ten temat, m.in. znać klasy obu ulic, ich parametry, takie jak choćby szerokość oraz ich przeznaczenie w planie zagospodarowania przestrzennego. Targowa ma klasę Z ( zbiorcza) i jest przeznaczona i przystosowana dla połączeń międzydzielnicowych. Jagiellońska natomiast ma klasę L (lokalna). Ruch w kierunku Białołęki przewidziany jest w MPZP Nowo-Jagiellońską w tunelu, a nie lokalnym odcinkiem Jagiellońskiej. Sztuczki Galasa z Targową i Jagiellońską tylko zwiększą ilość zakorkowanych ulic na Starej Pradze, więc z czego się tu cieszyć. Radzę pojechać na Sokolą i sobie pojeździć swoim rzęchem. Może rozum wróci.
2014-09-26 14:13 Mieszczuch napisał:
Jestem za. Zawsze ludzie biadolą, chcą mieszkac w mieście, ale miec cisze jak na wsi. Przystanek autobusowy pod klatka miejsce parkingowe tylko dla swojego samochodu i zarazem park pod oknem.
2014-09-26 13:17 Prażanin napisał:
Bardzo dobra decyzja. Miasto jest stworzone dla samochodów, więc im więcej takich rozwiązań tym lepiej :D
2014-09-26 12:49 Piast napisał:
A mieszkańcy Jagiellońskiej zapewne nie przejeżdżają pod niczyimi oknami?
2014-09-26 12:43 Marcin napisał:
Nie sądzę by po otwarciu Targowej ruch na Jagiellońskiej utrzymywał się na obecnym poziomie. Niemniej jednak umożliwienie przejazdu na wprost przez Solidarności znacznie odciążyłoby Targową. Jestem za!
2014-09-26 12:42 lw73 napisał:
A może szanowny redaktor pomyśli że już niebawem będzie puszczony ruch Targową to się trochę zluzuje
2014-09-26 12:35 NocnyPociag.Blogspot napisał:
Ale za to nieco spadnie ruch na Targowej. A czemu niby tylko ci z Targowej mają znosić "zapewne przekroczone normy zanieczyszczeń"? Przecież tam okna wielu kamienic wychodzą wprost na Targową... Wg mnie lepiej rozprowadzić ruch na kilka ulic.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


wstecz