Rewolucja komunikacyjna na Jagiellońskiej

26.09.2014
Mieszkańcy Jagiellońskiej, którzy od czasu rozpoczęcia budowy II linii metra muszą znosić znaczne natężenie ruchu, mogą po jej zakończeniu wpaść z przysłowiowego deszczu pod rynnę. A to wszystko za sprawą  rozważanego w Ratuszu pomysłu na dopuszczenie przejazdu ulicą Jagiellońską na wprost przez Al. Solidarności.

Jagiellońska/Al. Solidarności
Rewolucja na Jagiellońskiej

Od 2011 roku ulicą Jagiellońską przejeżdża w czasie szczytu komunikacyjnego nawet 140 autobusów. Do tego dochodzą liczne inne auta. To dużo. Jest głośno, ciasno a normy zanieczyszczenia powietrza zapewne są przekroczone. Jednocześnie mieszkańcy jak kania dżdżu oczekują otwarcia II linii metra, a tym samym powrotu do sytuacji jaką znali i akceptowali przez wiele poprzednich lat. Niestety... Na dziś praktycznie przesądzone jest dopuszczenie przejazdu ulicą Jagiellońską na wprost przez Al. Solidarności. To rewolucja, o której praktycznie nikt nie wspomina a przecież to tuż obok Targowej, której poświęca się dużo uwagi.

"Na Pradze będzie jeszcze jedna nowość w organizacji ruchu. - Do tej pory jadąc ul. Jagiellońską do al. Solidarności, kierowcy mieli nakaz skrętu w prawo. Teraz skrzyżowanie będzie można przejechać na wprost we wszystkie strony - zapewnia w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Bartosz Milczarczyk, rzecznik m.st. Warszawy.

Przyjęty wariant spowoduje, iż wielu kierowców automatycznie skorzysta z łatwiejszego przejazdu, zwłaszcza w kierunku wschodnim w kierunku Grochowa. A mieszkańcy Jagiellońskiej? No cóż..

 


TJ


Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

lena napisał:

czy ktoś wie jakie ostatecznie są losy tunelu i Nowo-Jagiellonskiej? To dla mnie ważna bardzo informacja z żródła mówią różnie; w planach niby jest ale zabudowują tereny nad tunelem więc...
2014-12-06 22:32
64x64

Paweł napisał:

"Do tej pory jadąc ul. Jagiellońską do al. Solidarności, kierowcy mieli nakaz skrętu w prawo" dobry punkt to w takim razie żądam od ratusza zwrotu za wszystkie mandaty wystawione przez straż miejską gdzie ulica była zamknięta od wysokości ulicy Cyryla i Metodego przy byłej komendzie policji w kierunku ulicy al. solidarności jakieś 50 metrów ulicy nawet nie owa straż miejska stała sobie w miejscu byłej stacji benzynowej która już nie istnieje od kilku lat i o mało tego oficjalnych przeprosin wszystkich kierowców jak i zwrotu pieniędzy straconych na rzecz ratusza stołecznego reszty kierowców którzy też zostali w tym miejscu ukarani jak wychodzi na to nie słusznie.
2014-10-01 17:06
64x64

Galas napisał:

Decyzja świadcząca o braku mózgu oraz braku szacunku dla zabytków i ludzi. I tyle.
2014-10-01 10:40
64x64

Belka napisał:

Pytanie (chyba retoryczne :) ) "A mieszkańcy Jagiellońskiej zapewne nie przejeżdżają pod niczyimi oknami?" Odpowiedź : Przejeżdżamy :) Jestem za ruchem przecinającym Al. Solidarności Często tam jeżdżę i skróci to czas mojego przemieszczania się. Cóż zawsze tylu zwolenników, co przeciwników :)
2014-09-27 02:20
64x64

Agnieszka napisał:

Myślimy, że... deptak zrobiony z Targowej to marny pomysł. Kto tam i gdzie będzie deptał? co tam jest, żeby robić z tego naowy Trakt królewski. To ulica klasy Z, więc powinien byc na niej ruch, 3 pasy, a nie deptak. to ważny ciąg komunikacyjny. Lubicie stac w korkach panie burmistrzu?
2014-09-26 20:16
64x64

SP napisał:

Żeby się wypowiadać, trzeba mieć trochę wiedzy na ten temat, m.in. znać klasy obu ulic, ich parametry, takie jak choćby szerokość oraz ich przeznaczenie w planie zagospodarowania przestrzennego. Targowa ma klasę Z ( zbiorcza) i jest przeznaczona i przystosowana dla połączeń międzydzielnicowych. Jagiellońska natomiast ma klasę L (lokalna). Ruch w kierunku Białołęki przewidziany jest w MPZP Nowo-Jagiellońską w tunelu, a nie lokalnym odcinkiem Jagiellońskiej. Sztuczki Galasa z Targową i Jagiellońską tylko zwiększą ilość zakorkowanych ulic na Starej Pradze, więc z czego się tu cieszyć. Radzę pojechać na Sokolą i sobie pojeździć swoim rzęchem. Może rozum wróci.
2014-09-26 19:00
64x64

Mieszczuch napisał:

Jestem za. Zawsze ludzie biadolą, chcą mieszkac w mieście, ale miec cisze jak na wsi. Przystanek autobusowy pod klatka miejsce parkingowe tylko dla swojego samochodu i zarazem park pod oknem.
2014-09-26 14:13
64x64

Prażanin napisał:

Bardzo dobra decyzja. Miasto jest stworzone dla samochodów, więc im więcej takich rozwiązań tym lepiej :D
2014-09-26 13:17
64x64

Piast napisał:

A mieszkańcy Jagiellońskiej zapewne nie przejeżdżają pod niczyimi oknami?
2014-09-26 12:49
64x64

Marcin napisał:

Nie sądzę by po otwarciu Targowej ruch na Jagiellońskiej utrzymywał się na obecnym poziomie. Niemniej jednak umożliwienie przejazdu na wprost przez Solidarności znacznie odciążyłoby Targową. Jestem za!
2014-09-26 12:43
64x64

lw73 napisał:

A może szanowny redaktor pomyśli że już niebawem będzie puszczony ruch Targową to się trochę zluzuje
2014-09-26 12:42
64x64

NocnyPociag.Blogspot napisał:

Ale za to nieco spadnie ruch na Targowej. A czemu niby tylko ci z Targowej mają znosić "zapewne przekroczone normy zanieczyszczeń"? Przecież tam okna wielu kamienic wychodzą wprost na Targową... Wg mnie lepiej rozprowadzić ruch na kilka ulic.
2014-09-26 12:35

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia