Radni chcą dymisji Janusza Galasa

01.10.2014
Radni z Pragi Północ - członkowie komisji infrastruktury, skierowali do prezydenta stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz wniosek o zdymisjonowanie miejskiego inżyniera ruchu Janusza Galasa, którego - ich zdaniem - działalność i decyzje zagrażają zabytkowym rejonom Pragi Północ.

Ulica Jagiellońska
Jagiellońska przelała czarę goryczy

"Ponadto Komisja Infrastruktury żąda przywrócenia zakazu jazdy na wprost przez ulicę Jagiellońską przez al. Solidarności, tak jak to było przed budową metra. Jednocześnie w związku z podjęciem decyzji dotyczącej otwarcia ulicy Jagiellońskiej na wprost przez al. Solidarności, co spowoduje
degradację tkanki miejskiej w pobliżu Liceum Władysława IV, Komisja Infrastruktury, kieruje do Prezydenta m.st. Warszawa wniosek o zdymisjonowanie Miejskiego Inżyniera Ruchu Janusza Galasa, którego działalność i decyzje zagrażają zabytkowym rejonom Pragi Północ." - czytamy w stanowisku komisji.

Jak pisaliśmy kilka dni temu, miejski inżynier ruchu Janusz Galas zgodził się udostępnić przejazd na wprost przez al. Solidarności. Jednak według ostatnich informacji zastrzega on, że w razie zbyt dużego ruchu tranzytowego na ulicy Jagiellońskiej może być on ograniczany w niektórych godzinach.

Na decyzję radnych, oprócz Jagiellońskiej niewątpienie wpływ miała również publicznie złożona obietnica o wprowadzeniu ograniczenia tonażowego dla samochodów poruszających się ulicą Szwedzką. Do dziś nic z tych obietnic nie zostało zrealizowane.


TJ

Więcej na ten tematWasze komentarze

64x64

Autor napisał:

Pan Galas tak samo traktuje prawą część miasta jak i lewą część miasta. Tak samo źle. Jeśli oficjalnie występują radni o jego odwołanie to może dać pozytywny efekt tylko w obliczu nadchodzących wyborów. Być Może HGW opłacało się będzie zwolnić Galasa by zyskać przychylność wyborców. W innym przypadku nie odbyłoby się bo to przede wszystkim ona ma nasze miasto jak siedzi to nad krzesłem.
2014-10-02 13:08
64x64

Zorro napisał:

W 100% zgadzam się z tym, że pana Galasa należy odwołać. W zasadzie trzeba było to zrobić już bardzo dawno temu. Nie będę wymieniał jaki stosunek ma ów pan do naszej części miasta... Jak zresztą większość urzędników ratusza. Ten człowiek kompletnie nie rozumie i nie chce zrozumieć pewnych spraw, w ogóle nie słucha mieszkańców. Zdecydowanie jestem za odwołaniem. Tylko czy jest to realne...?
2014-10-01 13:41
64x64

jaco napisał:

W czwartek chcą otworzyć Targową. Dziś tam przechodziłem i widziałem, że cała jezdnia jest połatana, albo z dziurami w niektórych miejscach. Skoro tak długo była zamknięta to nie mogli nowej nawierzchni położyć? Jak się po tym będzie jezdzic?
2014-10-01 11:28

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia