Organizacja ruchu na Kobielskiej do poprawki?

08.10.2014
Na dzisiejszym posiedzeniu członkowie Komisji Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska zajmą się m.in. omówieniem wprowadzonych w połowie sierpnia zmian organizacji ruchu na ulicy Kobielskiej.

Fragment ulicy Kobielskiej jest jednokierunkowy


"Sukces" ma wielu ojców

Pierwszy projekt zmiany organizacji ruchu na Kobielskiej powstał w odpowiedzi na interpelację radnego Sławomira Kalinowskiego w 2009 roku. Proponowane zmiany dotyczyły wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. ks. Flazińskiego. Zmiany nie zostały wprowadzone z uwagi na prowadzoną przy tej ulicy inwestycję.

Nie udało się w 2009 i kilka lat później, chociaż monumentalna "ściana płaczu" pod nr 23 została już dawno ukończona. Aż nagle... decyzją Inżyniera Ruchu POR Nr: IR/IO/1607/14 z dnia 16 lipca 2014 roku, od 13 sierpnia 2014 roku, odcinek ulicy Kobielskiej pomiędzy ulicami Wiatraczną a Garwolińską stał się ulicą jednokierunkową.

"Miejsc parkingowych w tej okolicy już przybyło, ponieważ na wniosek naczelnika tutejszego VII Oddziału Terenowego na ulicy Kobielskiej (na odcinku od ul. Wiatracznej do ulicy Garwolińskiej) wprowadzono ruch jednokierunkowy. Dzięki temu możliwe było zniesienie zakazu parkowania i postoju, który na tym odcinku obowiązywał po północnej stronie ulicy." - pisał kilka dni po wprowadzeniu zmian Krzysztof Mich z referatu prasowego Straży Miejskiej.

Bez konsultacji

Wprowadzona nowa organizacja ruchu nie spotkała się przychylnym przyjęciem przez niektórych mieszkańców, czego dowodem są liczne listy i komentarze jakie napłynęły do naszej redakcji natychmiast po wprowadzeniu nie konsultowanych wcześniej z mieszkańcami zmian.
Zainteresowanych odsyłam do komentarzy pod tekstem: https://www.twoja-praga.pl/info/informacje/3914.html

Komisja pomoże?

Jakiego zdania będą członkowie komisji, dziś się przekonamy. Przypominam, że jej posiedzenie jest otwarte i każdy mieszkaniec może w nim uczestniczyć. Początek 8 października o godzinie 17.30 w sali 305 Urzędu Dzielnicy Praga Południe przy Grochowskiej 274.

Nie tylko Kobielska

Oprócz Kobielskiej komisja zapozna się i zaopiniuje miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego rejonu ul. Ostrobramskiej oraz ul. Chłopickiego, jak również zmiany organizacji ruchu na ulicach: Berezyńskiej, Żółkiewskiego, ks. Jana Sztuki i Komorskiej.TJ

Więcej informacji


Wasze komentarze

64x64

Rowerzysta napisał:

Chętnie bym poszedł, ale jeśli się zaprasza w tym samym dniu, to lepiej nie zapraszać w ogóle. To już tradycja tej strony. Ta zmiana znacznie utrudnia ruch rowerowy, ale może tak miało być.
2014-10-08 19:51

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia