Wrzesińska 12 - luksusowe apartamenty na Starej Pradze

10.10.2014
Już w październiku 2015 ma zakończyć się budowa nowej praskiej kamienicy na Wrzesińskiej 12. Luksusowy budynek mieszkalny, tuż przy skrzyżowaniu Jagiellońskiej z Okrzei i obok słynnej Kamienicy pod Sowami, pomieści 40 apartamentów i 2 lokale usługowe.

Wizualizacje Wrzesińska 12
Praski charakter

Swoim wyglądem ma nawiązywać do fabryczno-portowego charakteru Starej Pragi. Jego fasada, jak wiele istniejących i planowanych kamienic w okolicy pokryta będzie klinkierem z czerwonej cegły. Wrzesińska 12, zaprojektowana przez pracownię Bogdana Kulczyńskiego – autora między innymi słynnego Centrum Olimpijskiego w Warszawie - może stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych praskich kamienic.

7-piętrowy budynek to kolejna z przyspieszających na Pradze luksusowych inwestycji mieszkaniowych. Popyt na mieszkania w centrum Pragi zwiększa bliskość do centrum, dobrze rozwinięta tkanka miejska w postaci wielu sklepów, szkół czy obiektów sportowych oraz otwarcie II linii metra.

Inwestycja rozpoczęła się w kwietniu 2014, po tym jak inwestor i generalny wykonawca – firma AMP – zakupiła grunt wraz z projektem na początku tego roku. Deweloper znany jest już z innej inwestycji na warszawskim Wilanowie – „Wilanów Ogrody” przy ulicy Sarmackiej oraz jako generalny wykonawca przy inwestycjach innych dużych deweloperów oraz renowacji obiektów publicznych.

Inwestycja na Wrzesińskiej jest kolejnym symptomem szybko zachodzących na Pradze zmian. Wraz z procesem przywracania własności kamienic i gruntów przedwojennym właścicielom, na wielu parcelach powstają nowe budynki zarówno mieszkaniowe jak i biurowe. Polepszająca się komunikacja i miejskie inwestycje czyniące Pragę bardziej przyjazną dla mieszkańców odmieniają charakter dzielnicy, która już nie straszy jak kiedyś patologiami i rozbojem. Nabierająca siły moda na Pragę prawdopodobnie szybko się nie skończy, a wraz z nią ceny zakupu i wynajmu mieszkań mogą poszybować do góry, co jednak niekoniecznie spotkać się musi z entuzjazmem ze strony obecnych mieszkańców dzielnicy.

strona inwestycji: www.wrzesinska.pl


MS


Więcej na ten temat


Galeria


Wizualizacje Wrzesińska 12Wizualizacje Wrzesińska 12Wizualizacje Wrzesińska 12Wizualizacje Wrzesińska 12


Wasze komentarze

64x64

Baruch napisał:

Dzwoniłem do nich dzisiaj i mają ceny od 7800 za metr
2014-10-11 23:22
64x64

Robb napisał:

Znając realia, to pewnie poniżej dwunastaka nie zejdą ;-)
2014-10-10 23:16
64x64

Legia napisał:

W jakiej cenie m2
2014-10-10 16:06

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia