Ostatnie dni parkingu P+R CH Wileńska

08.12.2014
Parking P+R CH Wileńska będzie czynny tylko do końca grudnia 2014 roku. W rejonie pl. Wileńskiego została bowiem wprowadzona docelowa organizacja ruchu a ponadto zarządca centrum handlowego nie widzi możliwości jego dalszego funkcjonowania w tym miejscu.

CH Warszawa Wileńska w czasie budowy metra
Parking P+R CH Wileńska tylko do końca roku

Dla przypomnienia - parking został uruchomiony po rozpoczęciu prac związanych z budową stacji metra Dworzec Wileński. Parking P+R powstał na poziomie -1 parkingu przy CH Wileńska. Jest tam 265 miejsc dla samochodów, w tym 5 miejsc dla kierowców niepełnosprawnych. Znajdują się tam też miejsca dla 5 rowerów.

Zgodnie z decyzją zarządcy centrum handlowego parking będzie istniał tylko do końca roku. Umowa między ZTM a firmą zarządzającą obiektem nie zostanie przedłużona.

Warto przypomnieć, że obiekt nigdy nie był planowany jako parking stały. Jego funkcjonowanie było związane z utrudnieniami w ruchu w tym rejonie Warszawy. Obecnie parking stracił na znaczeniu. Po wprowadzeniu stałej organizacji ruchu na pl. Wileńskim dojazd do niego od strony Targówka jest znacznie utrudniony. Poza tym, dzięki buspasowi wzdłuż ul. Radzymińskiej oraz al. Solidarności do pl. Wileńskiego można dojechać szybko i wygodnie autobusem. Tam do dyspozycji pasażerów są również tramwaje. Poza tym należy pamiętać, że pl. Wileński, choć znajduje się na prawym brzegu Wisły to praktycznie centrum Warszawy a takie parkingi powinny funkcjonować w miejscach oddalonych od centrum.
ZTM/TJ

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

mm2 napisał:

"a takie parkingi powinny funkcjonować w miejscach oddalonych od centrum." wg mnie nie do końca. Powinny raczej funkcjonować w miejscach dobrze skomunikowanych przy pomocy zbiorkom z innymi częściami miasta. I do czasu przedłużenia metra to jest jedyne takie miejsce w okolicy.
2014-12-08 21:23

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia