Wiecha na Wrzesińskiej 12

07.01.2015
11 grudnia 2014 roku dokonano symbolicznego zawieszenia wiechy na Wrzesińskiej 12. Stan surowy otwarty został zakończony pod koniec listopada. Nowoczesny budynek budowany jest na Pradze Północ. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest na październik 2015 roku.

Wiecha na Wrzesińskiej 12
Architekt

Budynek zaprojektowała pracownia Kulczyński Architekt. Zespół ten znany jest z takich projektów jak Centrum Olimpijskie w Warszawie czy budynki apartamentowe Hoża 55, Stary Żoliborz czy Melody House w al. Szucha. Pracownia jest również zdobywcą wielu nagród w dziedzinach architektury i budownictwa, takich jak "Złoty Żuraw 2007" czy Best Residential Development 2005 przyznana przez magazyn Construction & Investment. Właściciel pracowni architekt Bogdan Kulczyński jest również laureatem nagrody "Piękniejsza Polska" przyznawanej pod patronatem prezydenta RP.


Generalny Wykonawca i Inwestor


Generalnym wykonawcą oraz inwestorem na Wrzesińskiej 12 jest firma AMP. AMP jest firmą aktywną na polskim rynku od 2001 roku oraz działającą w branży mieszkaniowej, konserwatorsko-modernizacyjnej i w budownictwie specjalistycznym. Spółka jest zwycięzcą konkursu Modernizacja Roku 2008 oraz finalistą konkursu Modernizacja Roku 2011. W branży deweloperskiej firma AMP przeprowadziła jako generalny wykonawca i inwestor budowę osiedla mieszkaniowego Wilanów Ogrody. Firma posiada również doświadczenie w branży deweloperskiej jako generalny wykonawca osiedli Derby, Wille Laguna oraz Olimpia, które zrealizowane były na zlecenie Dom Development. Pełna lista realizacji spółki AMP znajduje się na: http://www.amppoland.eu/pl/polska
 
Budynek

Całkowita powierzchnia użytkowa budynku zajmie 5608 m2, przy czym powierzchnia mieszkalna wyniesie 2774 m2. Na parterze budynku znajduje się 110 m2 powierzchni usługowej. Planowany termin oddania budynku do użytku to IV kwartał 2015 roku.

 
Lokale

Budynek posiada 40 mieszkań oraz 2 lokale usługowo-handlowe z wejściem od ulicy Wrzesińskiej. 2 Mieszkania znajdujące się na parterze dysponują łącznie 150 m2 ogrodu. Mieszkania na piętrach 1-5 charakteryzują się powtarzalnym planem i powierzchnią od 49 do 88m2, aczkolwiek ich projekty pozwalają na łączenie sąsiadujących mieszkań. Każde z tych mieszkań posiada swój własny balkon, których powierzchnia waha się od 1,5 do 16 m2. Na piętrze 6 znajdują się mieszkania o powierzchni od 50 do 116 m2 z balkonami od 6 do 30 m2. Na piętrze 7 znajdują się luksusowe penthousy o powierzchni od 79 do 144 m2, połączone z antresolami na piętrze 8. Penthousy posiadają balkony, przy czym jeden dysponuje tarasem o powierzchni 132 m2.
 

Parking

Oprócz tego do dyspozycji mieszkańców należy dwukondygnacyjny podziemny parking z miejscami dla 43 samochodów. Aby najlepiej wykorzystać przestrzeń, w garażu znajdzie się specjalne miejsce do przechowywania rowerów.


MS


Więcej na ten temat


Galeria


Wizualizacje Wrzesińska 12Wizualizacje Wrzesińska 12Wizualizacje Wrzesińska 12Wizualizacje Wrzesińska 12


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia