Zdradziła ich pułapka na myszy...

04.03.2015
Złodzieje rowerów wpadli przez połapkę na mszy, fot. PolicjaOkoło 1.00 w nocy policjanci na Grochowie zainteresowali się dwoma mężczyznami prowadzącymi rowery. Funkcjonariusze podjęli interwencję. Jak się okazało, 27-letni Maciej K. i 38-letni Rafał M. zdobyli je chwilę wcześniej, włamując się do jednej z piwnic, a zdradziły ich: pułapka na myszy, która zawisła na pedale jednego z jednośladów, wiszące na ramach pajęczyny i brak powietrza w kołach.

Podczas legitymowania 27-letni Maciej K. i 38-letni Rafał M. zachowywali się bardzo nerwowo, twierdzili, że się spieszą i chcieli, by mundurowi jak najszybciej zakończyli czynności. Jeden z nich wykrzykiwał wręcz, że patrolowcy powinni zająć się zatrzymywaniem prawdziwych złodziei. Zapytani czyje są to rowery i skąd je mają, 27-latek stanowczo stwierdził, że oba należą do niego, i że właśnie sobie z kolegą jeździli ulicami Grochowa.

Czujni policjanci przyjrzeli się dokładnie jednośladom. W rowerach w tylnych kołach nie było powietrza, ramy pokryte były pajęczynami, a do tego wszystkiego na jednym z nich, na przedniej zębatce, przy pedałach wisiała drewniana pułapka na myszy...

Funkcjonariusze we współpracy ze służbą dyżurną ustalili, że rowery te na pewno nie są własnością Macieja K. Po konsultacji z oficerem dyżurnym oba jednoślady zostały zabezpieczone, a mężczyźni przewiezieni do komendy. Chwilę później wszystko było już jasne. Policjanci określili, w którym bloku i do której piwnicy mężczyźni najprawdopodobniej się włamali i skąd ukradli rowery.

W wydziale mienia śledczy dowiedli, że zatrzymani w sumie dopuścili się 3 kradzieży z włamaniem do piwnic i usłyszeli po trzy zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Rowery powróciły do właściciela, zanim ten zdążył stwierdzić włamanie.
 
Julo/KSP


Instytucje


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia