Otwarto nową siedzibę Towarzystwa Przyjaciół Pragi

07.12.2015
W klimatycznym lokalu przy Stalowej 28 została wczoraj uroczyście otwarta stała siedziba Towarzystwa Przyjaciół Pragi. Po licznych perturbacjach to najlepszy prezent dla założonej dokładnie 100-lat temu organizacji.

Otwarcie siedziby Towarzystwa Przjaciół Pragi

100 lat!

Towarzystwo Przyjaciół Pragi zostało założone 11 maja 1915 roku w lokalu przy ulicy Brukowej 2 (obecnie Stefana Okrzei). Była to pierwsza w Warszawie organizacja o charakterze samopomocy społecznej. Jej pierwszym prezesem został dr A. Krzyczkowski.

Obecna działalność T.P.P., jak tłumaczył prezes Piotr Stryczyński, nawiązuje do tej sprzed lat. W wielkim skrócie to dwa cele: działania na rzecz lokalnej społeczności oraz kultywowanie praskiego dziedzictwa.

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Rafał napisał:

Dodam tylko, że absolutnie nie kwestionuję zasług TPP, które działa pod przewodnictwem p. Piotra, dla lokalnej społeczności i kultywowania praskiego dziedzictwa, jednak trzeba rozróżniać oba Towarzystwa Przyjaciół Pragi i nie powinno się przypisywać żadnemu z tych Towarzystw zasług, które powinny być przypisane do tego drugiego. Pozdrawiam!
2017-10-26 22:29
64x64

Rafał napisał:

Należy dodać, że Towarzystwo Przyjaciół Pragi, o którym mowa aż do ostatniego akapitu, tj. do słów „Obecna działalność T.P.P., dotyczy nie Towarzystwa Przyjaciół Pragi pod przewodnictwem p. Stryczyńskiego tylko Towarzystwa Przyjaciół Pragi - Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, które nadal działa. Towarzystwo Przyjaciół Pragi p. Stryczyńskiego nie powinno sobie przypisywać zasług TPP-Oddziału TPW, które jest i było kontynuatorem powstałego w 1915 r. TPP, a tym bardziej zasług Towarzystwa Przyjaciół Pragi, które jako Oddział TPW działa od 1964 roku.
2017-10-26 22:25

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia