Projekt "Inna perspektywa" na Pradze Południe

12.02.2016
"Inna perspektywa" jest projektem, który integruje polskie i romskie dzieci, z dzielnicy Praga Południe oraz pokazuje, że różnice międzykulturowe nie są wcale barierą w nawiązywaniu relacji. To także projekt, który obrazuje, że szkodliwe przekonania na temat społeczności romskiej, są tylko i wyłącznie mitami.

W trakcie zajęć, które do tej pory miały miejsce, zarówno polskie, jak i romskie dzieci pokazują, że można razem przyjemnie spędzać czas i robić wartościowe, rozwijające rzeczy.

Dotychczas w ramach projektu odbyły się różnorodne zajęcia integrujące, jak np. wyjście na lodowisko, czy też do skate parku. Zajęcia te stworzyły przestrzeń do wzajemnego odkrywania siebie przez dzieci. Dały także również uczestnikom okazje do wzajemnego pomagania sobie w uczeniu się nowych umiejętności.

Poprzez warsztaty antydyskryminacyjnej dzieci poszerzyły swoją świadomość o tym problemie oraz uwrażliwiły się na te zjawisko.

Obecnie trwa cykl zajęć street-artowych, którego finałowym wydarzeniem ma być zamalowanie obraźliwego muralu.

To, co budzi uśmiech na twarzy to ogromna otwartość na siebie oraz chęć poznawania siebie.
 „Inna perspektywa" - to działanie realizowane w ramach projektu Humanity In Action Polska w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy "Polis" pt. "Start-up! Laboratoria akcji i idei przeciw mowie nienawiści".

Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia