Nowe wejście do ZOO. Nowe problemy

16.03.2016
Planowane otwarcie w przyszłym roku dodatkowego wejścia do ogrodu zoologicznego od strony ulicy Jagiellońskiej wywołało lawinę komentarzy. Ożywienie Placu Hallera, ale również zalanie ulic Nowej Pragi setkami samochodów, to problem, na który zwrócił uwagę radny Praskiej Wspólnoty Samorządowej Kamil Ciepieńko.


Projekt do konsultacji z mieszkańcami

14 marca radny przesłał do Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz list, w którym prosi o skonsultowanie pomysłu budowy nowego wejścia z mieszkańcami Pragi. Zamieszczamy go w całości.

"Kiedy patrzę w przyszłość Pragi-Północ z perspektywy programu rewitalizacji czy miejskich inwestycji, np. budowy kolejnych stacji metra i wiślanej kładki, to wiem, że rysuje się w przyjaznych barwach. Muszę jednak zwrócić uwagę na projekty o statusie ogólnomiejskim, które godzą w interesy lokalnych społeczności.

Takim projektem jest pomysł budowy dodatkowego wejścia do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Patrząc z perspektywy mieszkańców budynków zlokalizowanych przy ul. Jagiellońskiej i pl. Hallera, w których sąsiedztwie ma znaleźć się wejście, oznacza to blokadę osiedla przez samochody przyjezdnych -  gości ogrodu. Przykładem jest ul. Ratuszowa, ul. Wybrzeże Helskie oraz rejon ronda S. Starzyńskiego, gdzie samochody parkują na każdym możliwym skrawku jezdni lub chodnika. Brak parkingów dedykowanych odwiedzającym ZOO sprawi, że praktyki te przeniosą się na ulice Nowej Pragi - osiedla, które od lat walczy z deficytem miejsc parkingowych.

Będę wdzięczny, jeśli powyższy projekt zostanie skonsultowany z myślą o mieszkańcach Pragi. Może jednym z pomysłów jest wykorzystanie przestrzeni pomiędzy ogrodzeniem ZOO a ul. Jagiellońską lub inwestycja w budowę miejsc parkingowych w środku osiedla." - kończy radny Kamil Ciepieńko.

Zapraszamy też do oddania głosu w przygotowanej sondzie.


TJ


Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

parszka napisał:

po co parkingi? od jagiellońskiej jest sporo tramwajów i autobusów. napisać, że to wejście dla dojeżdzających komunikacją miejską. poza tym do zoo przy ratuszowej i od gdańskiego powinien jeździć autobus.
2016-03-16 12:48
64x64

Mirek napisał:

zlikwidowano kilkadziesiąt miejsc parkingowych na Namysłowskiej. W sobotę i niedzielę jest w okolicach bazarku istny horror, samochody parkują na każdym wolnym skrawku. Teraz planuje się stworzyç podobną sytuację na drugim końcu pl. Hallera.
2016-03-16 10:25
64x64

Kasia napisał:

potrzebne są parkingi dookoła zoo a nie kolejne wejścia
2016-03-16 10:18

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Sonda

Czy dodatkowe wejście do ZOO jest potrzebne?Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia