Jaka przyszłość Bazaru Rogatka?

25.03.2016
Handlowcy zacierają ręce - w sklepach i na bazarach tłumy, klienci chętnie kupują produkty na świąteczny stół. Tak było kiedyś i może będzie w przyszłości - dziś trwający w agonii Bazar Rogatka przypomina sceny z filmu "Świat bez ludzi".

Bazar Rogatka przy Grochowskiej

25 lat handlu

Targowisko "Rogatka" przy Grochowskiej na Kamionku powstało w 1991 roku. W 2010 roku nowy dzierżawca obiecywał atrakcyjne pawilony i hale. Ostatecznie skończyło się na rozwiązaniu umowy i pogłębieniu już niełatwej sytuacji bazarku.

Szansą na zmiany są przyznane przez Radę Warszawy środki finansowe, które pozwolą na zagospodarowanie terenu bazarku.

"To trudny teren bo jest w rezerwie Trasy Tysiąclecia. Nie wiadomo czy i kiedy trasa powstanie, ale jest wpisana w studium zagospodarowania przestrzennego i musimy to uwzględniać. W porozumieniu z Radą Osiedla Kamionek zdecydowaliśmy, że plac ten będzie służył mieszkańcom jako obszar wielofunkcyjny. Co to znaczy? Chcemy, aby na tym placu, w niedziele, odbywały się targi sąsiedzkie dla mieszkańców Kamionka. W soboty będą tam jednodniowe targowiska. Naszym partnerem w tym przedsięwzięciu będzie, prawdopodobnie, Kooperatywa Grochów. W pozostałe dni tygodnia będziemy organizować imprezy wystawienniczo-handlowe dla różnych grup hobbystycznych. Na przykład giełdy komputerowe, wędkarskie, miłośników zwierząt itp. Mam nadzieję, że ten plac, położony w środku Kamionka, leżący w bliskim sąsiedztwie ul. Grochowskiej, stanie się dzięki temu projektowi, ciekawym miejscem." - mówił na ostatniej sesji zastępca burmistrza dzielnicy Praga Południe, Piotr Żbikowski.


TJ


Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

Henryk napisał:

Reanimacja "nieboszczyka". Dziwna to sprawa.Komu zależało na tym by kwitnący bazarek doprowadzić do ruiny. Dlaczego na nikt nie słuchał głosu kupców i protestujących mieszkańców by pozostawić bazarek w spokoju . Kto sprawdził zdolności finansowe nowego dzierżawcy? Czy nowy dzierżawca poniósł jakieś konsekwencje finansowe za doprowadzenie do upadku bazarku? Szereg pytań na które mieszkańcy nie dostali żadnej odpowiedzi. I tylko okoliczna Biedronka się cieszy, brak konkurencji wymarzona sytuacja dla tej wyjątkowo polskiej firmy. A co do pomysłu Pana Burmistrza to niestety moim zdaniem spóźnił się Pan z tym pomysłem o przynajmniej kilka lat. Dziś w dobie internetu,serwisów społecznościowych które umożliwiają hobbystom wymiany,sprzedaż..., pomysł jest niestety pozbawiony sensu. Szkoda,że nikt nie zauważył,że zlikwidowano bazarek przy Uniwersamie.Można było w odpowiednim czasie zaproponować kupcom teren Bazarku Rogatka.Może by się udało. A tak najbliższy bazar jest na Placu Szembeka. Dla mieszkańców ta okolica zaczyna być coraz bardziej niepryjazna pod względem zakupów,usług... Szkoda.
2016-03-25 21:00

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia