Zardzewiały Mauser trafił do policyjnego laboratorium

31.03.2016
Zardzewiały karabin Mauser wz. 98 umieszczony wraz z szablą w kapsule czasu na ulicy Nieporęckiej został zarekwirowany i skierowany do policyjnego laboratorium. "Wróci, wróci"- zapewniają władze Konsulatu Prättigau.Broń palna bez zezwolenia

Jak informowała gazeta.pl, doniesienie do prokuratury złożył Paweł Zaniewski z Fundacji "Eksponat", właściciel kolekcji broni palnej, prezentowanej dawniej w Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej w Kobyłce pod Warszawą. Jak sam tłumaczył, jego akcja to element "kampanii społecznej uświadamiającej urzędników". - Zgodnie z ustawą o broni jest to broń palna o właściwościach bojowych i nie można jej tak sobie przechowywać bez zezwolenia - tłumaczył prezes Zaniewski - Taka broń musi mieć opinię rusznikarską o pozbawieniu jej cech bojowych.

Czekamy na powrót


"Prawo jest prawem." - mówi wicekonsul Wojciech Molski. Nie ukrywa jednocześnie, iż wykopany w czasie budowy budynku przy Nieporęckiej 6 karabin wróci na dawne miejsce - czyli do szklanej gabloty zatopionej w chodniku przed wejściem do Konsulatu. Czy tak się stanie, odpowie ekspertyza Mausera w policyjnym laboratorium. Może to potrwać nawet 5 miesięcy.

Następnie prokuratura zdecyduje, czy skierować sprawę do sądu, czy zwrócić karabin władzom Konsulatu.

TJ

Więcej informacji


Firmy


Wasze komentarze

64x64

ojej napisał:

CO za kołek ten Z. szkoda słów.
2016-04-06 21:07
64x64

ocochodzi? napisał:

jesteście żałośni !! bardzo dobrze zrobił, bo jak każdy inny ma w domu taki złom to po sądach jest ciągany pomimo, że jest to bardziej młotek niż karabin. więc w imię równości niech prawo będzie dla wszystkich jednakowe !!!!
2016-04-01 14:18
64x64

Piett napisał:

Koleś chciał po prostu zaistnieć w mediach. Wielki praworządny się znalazł, zapewne o czystym sumieniu. Pewnie łapę chce położyć, kolekcjoner. Może i ten Mauser to destrukt, ale o historycznej wyomowie, łakomy kąsek dla niektórych cwaniaczków z prowincji.
2016-04-01 13:52
64x64

Tomek napisał:

z moich podatków jakis biegły bedzie mendzić na kilku stronach papieru czy destrukt karabinu nadaje się do strzelania ? Żałosne.
2016-04-01 10:44
64x64

ABC napisał:

...a może chodziło o to temu Panu, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na to,jakie mamy beznadziejne prawo. Pomyśl, zanim coś napiszesz. Wielu zwykłych pasjonatów za taki złom ma wyroki. Może forma nieelegancka ale szumu dużo.
2016-04-01 00:04
64x64

Żenada w Polsce sięg napisał:

Jaką to trzeba być mendą społeczną. Ta broń jest tak zardzewiała że największe zagrożenie to chyba tężec. Moje zdanie jest takie że tego pana żal w dupe sciskał że takie eksponaty nie trafią do jego kolekcji. Skąd się takie tępe i zawistne indywidua wykluwają. Nikt sobie tego nie przywłaszczył a nawet okazali się wspanialomyślni i postanowili to pokazać światu. Ale nie zawsze się jakieś lewackiej łajzie nie spodoba
2016-03-31 14:11

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia