Drewniak zmieni się w hotel

22.04.2016
Zabytkowy drewniak na Kawęczyńskiej 26 po remoncie i adaptacji może stać się hotelem... odpowiada burmistrz Pragi Północ na interpelację radnego Mariusza Borowskiego. Dziś w fatalnych warunkach mieszka tam ostatni lokator, a dzielnica stara się pozyskać niezbędne środki do przeprowadzenia konserwacji.

Praski drewniak z Kawęczyńskiej
Wciąż zamieszkały

"W odpowiedzi na Pana interpelację w sprawie przeznaczenia budynku przy ul. Kawęczyńskiej 26, potocznie zwanego "Drewniakiem Burkego" informuję, że Zarząd Dzielnicy Praga-Północ wyraził zgodę na wniosek Wydziału Funduszy Europejskich w sprawie zmiany funkcji budynku z mieszkalnej na hotelową. W związku z tym Urząd Dzielnicy Praga-Północ planuje pozyskać środki z funduszy unijnych na remont i modernizację w/w budynku.

Projekt adaptacji "Drewniak Burkego" zostanie również zgłoszony do Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku. Obecnie Wydział Funduszy Europejskich przygotowuje dokumentację wymaganą do aplikowania w konkursie o środki unijne na remont, konserwację i modernizację w/w budynku.

W budynku nadal zamieszkały pozostał jeden lokal mieszkalny. W stosunku do lokatora zarządca budynku uzyskał wyrok eksmisyjny z orzeczeniem uprawnienia do otrzymania lokalu socjalnego. W ramach realizacji wyroku Zarząd Dzielnicy zabezpieczył lokal socjalny." - odpowiada burmistrz Wojciech Zabłocki.


TJ/UD

Więcej informacji

Obiekty

Wasze komentarze

64x64

Elżbieta napisał:

A Pani Bożena , zdaje się, nic przez całe swoje życie nie robiła w temacie: zamieszkać po ludzku, prawda? Inni zadłużają się na całe życie, by zdobyc własny kat, a Pani Bożena, świadoma przecież tego, że nie mieszkała u siebie - czekała i czerpała z innych. Dziś star się wzbudzać litość głównie z powodu podeszłego wieku i żądając pomocy od wszystkich nas. Pozostawiam bez konkuzji.
2016-04-23 10:09
64x64

Artur napisał:

Witam redakcję artykół o drewniaku nie do końca jest prawdą mianowicie mieszka tam jedna osoba pod nr. 26 jast to bardzo blizka mi osoba której pomagam pani ta jest w podeszłym wieku jej emerytura to troche ponad 600 zł na miesiąc wiecie ile tam kosztuje czynsz w tym niby zabytku ponad 230 zł nie licząc światła trzeba zjeść itp żeby przeżyc .Pani Bożena która tam mieszka dostała przydział na mieszkanie socjalne czunsz 260 zł na ul. zabkowskiej ,niestety nie stać na opłaty nnastępnie teraz niecały miesiąc temu przydział na ul .grodzieńskiej bez mozliwości zrobienia tam prysznca dramat .W drewniaku sami zrobiliśmy kiedyś z pani Bożeny nieżyjącym już mężem łazienkę przerpbiliśmy komurkę jest wanna wc i terma można się wymyć!pani Bożena chce mieć tylko akieś czyste lokum gdzie będzie prysznic brodzik itp. żeby można się umyć czekamy na odpowiedz z urzędu z ul.kłopotowskiego mieszkanie z ul.grodzieńskiej odrzuciliśmy nie ma tam możliwości zainstalowania brodzika! ogólnie prawie nikt się nie interesował tą panią dopiero po mojej interwencji i telefonach i odwiedzin w ADM coś się ruszyło ,ta pani nie może tam zostać na zimę w środku w tym roku było w mieszkaniu 2 stopnie będę pisałdowładz jestem już umówiony z telewizją na artykół jeśli ktoś chce informacji więcej podaję namiar ARTUR TEL.533 699 766
2016-04-23 07:06

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia