Nowe balustrady na Targowej 42. Poznaj historię PRL-owskiej plomby

Dodano: 17.05.2016, modyfikacja: 17.05.2016
Przy Targowej 42 do końca czerwca będzie prowadzony remont płyt balkonowych oraz wymiana balustrad. Roboty budowlane zlecone przez wspólnotę mieszkańców wykonuje firma Interbud.

Remont balkonów na Targowej 42
Plomba - perełka czasów PRL'u

8-mio piętrowy budynek został zbudowany wg proj. Jana Bogusławskiego i Bohdana Gniewiewskiego jako nowoczesna plomba w istniejącej historycznej zabudowie ulicy Targowej w latach 1963-64. Warto podkreślić, iż kilka lat wcześniej ten sam zespół architektów opracował projekt bardzo udanego pawilonu "Chemii" przy Brackiej 11/13.

Dwa lata po zakończeniu budowy taras na dachu bloku przy Targowej 42 został opisany w przewodniku po Warszawie jako
miejsce zabaw dla dzieci mieszkańców. Dla ogółu dostępny był uruchomiony w 1964 roku chyba najbardziej znany na Pradze Bar "Oaza". Zakończył on działalność w 1993 roku.

Od około 2000 roku budynek jest stopniowo modernizowany. W tym czasie przeprowadzono m.in. gruntowny remont instalacji, jak również wykonano docieplenie od strony podwórza. Wspólnota planowała również umożliwić zabudowę balkonów od strony ulicy Targowej. Obecnie wykonywane prace wskazują, iż tak się nie stanie.

TJ

Więcej informacji

Wasze komentarze

64x64

emeryt napisał:

Bar "Oaza" istniał w tym miejscy jeszcze przed wybudowaniem tego budynku.Z tego co pamiętam był to typowa praska knajpa w której można było na t z stojaka wypić setkę wódki.Miejsce było dość "mroczne". Bar "Oaza" który powstał w już nowym miejscu był praskim odpowiednikiem baru szybkiej obsługi "Praha" ze Śródmieścia. Po likwidacji baru Oaza mieszkańcy Pragi i nie tylko, przychodzili tu na najlepsze kurczaki.Firmą serwującą te pyszne kurczaki był "Arturos",niestety nie przetrwał on konkurencji.
2016-05-18 20:15

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia