Więcej stacji Veturilo na Szmulowiźnie

28.05.2016
Dziś na terenie Szmulowizny są tylko dwie stacje miejskiego roweru Veturilo. To wyjątkowo mało, zważywszy, iż w całym mieście liczba punktów wypożyczeń przekroczyła już 200 lokalizacji. W nowym sezonie 2017 w wyniku konsultacji społecznych pojawi się wyczekiwana stacja w rejonie pętli Kawęczyńska-Bazylika. A to nie koniec dobrych wiadomości.

Kawęczyńska/Bazylika w Warszawie
Pierwsza na Michałowie!


Uruchomiony w 2012 roku rower miejski, na Pradze pojawił się rok późnej. Obecnie na Szmulowiźnie są dostępne dwie stacje: przy Dworcu Wschodnim i na terenie dawnej Fabryki Wódek Koneser.

W 2014 roku zlokalizowanie stacji na Michałowie w ramach środków z budżetu obywatelskiego proponował Krzysztof Michalski z Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców "Michałów". Nie udało się. Jednak co się odwlecze, to... i już za rok stacja na 100% powstanie.

Pozytywna odpowiedź w sprawie ustawienia nowej stacji to wynik konsultacji społecznych, w których uczestnicy mogli wskazywać nowe lokalizacje stacji. Gdzie dokładnie stanie nowa stacja - nie wiadomo. PSM "Michałów" podobnie jak w 2014 roku proponuje objęty monitoringiem teren przy Wyższej Szkole Menedżerskiej.

To nie wszystko!


Dobrych wieści jest więcej. Ponieważ, jak czytamy na stronie PSM "Michałów": W naszej najbliższej okolicy powstaną jeszcze stacje w pobliżu Pelcowizny na Radzymińskiej oraz przy przystanku autobusowym na Korsaka.

TJ

Więcej informacji


Wasze komentarze

64x64

Kazio napisał:

Fajnie że Praga tak ładnie nam się zmienia. Jeszcze niedawno o Szmulkach mówiono tylko złe rzeczy a teraz dodatkowe stacje rowerowe. Fajnie że tak się dzieje i mam nadzieję że to tak naprawdę dopiero początek zmian. Bo prawa strona miasta ma ogromny potencjał trzeba go tylko odpowiednio wyeksponować właściwymi inwestycjami.
2016-06-15 00:35

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia