Więcej stacji Veturilo na Szmulowiźnie

Dodano: 28.05.2016, modyfikacja: 28.05.2016
Dziś na terenie Szmulowizny są tylko dwie stacje miejskiego roweru Veturilo. To wyjątkowo mało, zważywszy, iż w całym mieście liczba punktów wypożyczeń przekroczyła już 200 lokalizacji. W nowym sezonie 2017 w wyniku konsultacji społecznych pojawi się wyczekiwana stacja w rejonie pętli Kawęczyńska-Bazylika. A to nie koniec dobrych wiadomości.

Kawęczyńska/Bazylika w Warszawie
Pierwsza na Michałowie!


Uruchomiony w 2012 roku rower miejski, na Pradze pojawił się rok późnej. Obecnie na Szmulowiźnie są dostępne dwie stacje: przy Dworcu Wschodnim i na terenie dawnej Fabryki Wódek Koneser.

W 2014 roku zlokalizowanie stacji na Michałowie w ramach środków z budżetu obywatelskiego proponował Krzysztof Michalski z Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców "Michałów". Nie udało się. Jednak co się odwlecze, to... i już za rok stacja na 100% powstanie.

Pozytywna odpowiedź w sprawie ustawienia nowej stacji to wynik konsultacji społecznych, w których uczestnicy mogli wskazywać nowe lokalizacje stacji. Gdzie dokładnie stanie nowa stacja - nie wiadomo. PSM "Michałów" podobnie jak w 2014 roku proponuje objęty monitoringiem teren przy Wyższej Szkole Menedżerskiej.

To nie wszystko!


Dobrych wieści jest więcej. Ponieważ, jak czytamy na stronie PSM "Michałów": W naszej najbliższej okolicy powstaną jeszcze stacje w pobliżu Pelcowizny na Radzymińskiej oraz przy przystanku autobusowym na Korsaka.

TJ

Więcej informacji

Wasze komentarze

2016-06-15 00:35 Kazio napisał:
Fajnie że Praga tak ładnie nam się zmienia. Jeszcze niedawno o Szmulkach mówiono tylko złe rzeczy a teraz dodatkowe stacje rowerowe. Fajnie że tak się dzieje i mam nadzieję że to tak naprawdę dopiero początek zmian. Bo prawa strona miasta ma ogromny potencjał trzeba go tylko odpowiednio wyeksponować właściwymi inwestycjami.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


wstecz