Szlaban na osiedlu Park Ostrobramska. Kierowcy stracili doskonały skrót

17.06.2016
Od prawie miesiąca przejazd pomiędzy ulicami: Jana-Nowaka-Jeziorańskiego a Ostrobramską jest możliwy tylko dla mieszkańców osiedla Park Ostrobramska i służb. Ustawiony decyzją wspólnoty mieszkanców szlaban sprawił, iż droga została wyłączona z ruchu ogólnodostępnego.

Szlaban na osiedlu Park Ostrobramska


To nie była droga...

Znaki informujące o ograniczaniach ruchuPrzejazd przez teren nowego osiedla był doskonałym skrótem do ominięcia korków i świateł na Fieldorfa czy Ostrobramskiej. Wielu kierowców go wybierało, nie zważając na wertepy i dziury, z jakimi musieli się zmierzyć na dawnym fragmencie drogi w pobliżu Ostrobramskiej. Na wiosnę toczyła się dyskusja o ucywilizowaniu karkołomnych 10-15 metrów drogi - która, jak się wówczas okazało, de facto nigdy nie była ulicą, a kierowcy korzystali z niej na własną odpowiedzialność. Ucywilizowanie starej drogi nie nastąpi szybko a dodatkowo pojawił się szlaban. Dlaczego?

"Ustawienie szlabanu przy wjeździe na teren osiedla Park Ostrobramska było decyzją Wspólnoty Mieszkaniowej. Działka, na której został postawiony szlaban jest własnością mieszkańców osiedla i ma status drogi wewnętrznej nie służącej do obsługi ruchu lokalnego. Przejazd, powstał samowolnie i nie jest drogą w znaczeniu formalnym. Jedyny wjazd na osiedle Park Ostrobramska prowadzi od ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Decyzja o ustawieniu szlabanu była podyktowana przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa mieszkańców osiedla i kierowców, którzy decydowali się na używanie tego przejazdu, mimo jego złego stanu technicznego. " - tłumaczy Aleksandra Witkowska.

Maj zakazów

Dokładnie roku temu, również w maju 2015 roku kolejarze zamknęli przejazd przez swój teren przy Olszynce Grochowskiej, którym kierowcy omijali korki na ulicy Chełmżyńskiej. PKP Intercity tłumaczyła się również względami bezpieczeństwa.


TJ


Więcej informacji

Wasze komentarze

64x64

AK napisał:

"stanczyk" bo ludzie to jednak debile... "Głos" To nie jest droga publiczna, jak się nie znasz to się nie wypowiadaj.
2016-08-12 20:19
64x64

Głos napisał:

A od kiedy to droga publiczna jest własnością mieszkańców? To jest skandal że jakaś wspólnota przejęła drogę publiczną? Gdzie są władze dzielnicy ja się pytam?
2016-06-26 19:34
64x64

stanczyk napisał:

a zgadnijcie gdzie są znaki drogowe "slepa ulica" , na obu swjazdach ulicy, tylko polakowi trzeba dopiero szlaban postawić żeby zrozumiał co to znaczy
2016-06-19 00:21
64x64

Olo napisał:

Zielona Wyspa.......
2016-06-18 22:37
64x64

ntk napisał:

A zgadnijcie gdzie jest szlaban, nie na wjazdach do osiedla tylko na jego środku.
2016-06-17 12:24

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia