Niebieska kula nad dachami Targowej

Dodano: 03.10.2016, modyfikacja: 06.10.2016
Dobiegła końca modernizacja budynku Totalizatora Sportowego przy Targowej 25. Wzrok mieszkańców przykuwa jasna, kamienna elewacja oraz multimedialna kula zainstalowana na dachu budynku.

Targowa 25 po remoncie


Szczęśliwe numerki na Pradze

Biurowiec w narożniku ulicy Targowej i K. Marcinkowskiego został wzniesiony pod koniec lat 80. i trzeba przyznać, iż - jak na okres, w którym powstał - była to inwestycja dość udana. Od samego początku był użytkowany przez władze Totalizatora, które przeprowadziły się do niego z poprzedniej siedziby przy ulicy Białostockiej 20.

Modernizacja po latach

Przeprowadzona przez spółkę Remex modernizacja i remont znacznie poprawiła komfort użytkowników budynku. Nowe sale konferencyjne, podwieszane sufity, a dla klientów odnowiony punkt w przyziemiu to tylko część wykonanych prac według projektu spółki Ebing & Partners.

Kula w obszarze zabytkowym


Ustawiona na dachu multimedialna kula posiada znacznie więcej funkcji niż jej poprzedniczka, która, jak pamiętamy, mogła się tylko obracać. Wyświetlany obraz można dowolnie zmieniać i konfigurować w zależności od potrzeb. Zaznaczyć należy, iż tak nowoczesny element został zrealizowany w zabytkowym układzie urbanistycznym, jakim od 2009 r. objęty jest obszar ulicy Targowej.

TJ


Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

Iwona napisał:

Nasza cudowna kula ewoluuje. Teraz świeci na czerwono po kilku sekundach na zielono, niebiesko a nawet na biało. To już zakłócanie spokoju w nocy.
2016-10-29 08:09
64x64

Praga napisał:

Mieszkańcy okolicy powinni zebrać podpisy za usunięciem tej szpetnej kuli. Cała okolica w nocy ma niebieską poświatę przez to nieporozumienie na dachu. Nie rozumiem na jakiej podstawie architekt czy też urząd dzielnicy mógł wydać pozwolenie na coś takiego. Poprzednia kula miała klasę. Obecna jest paskudna i szpeci okolicę.
2016-10-08 16:15
64x64

Prażanin napisał:

Remont budynku na pewno warto docenić, choć zastosowaną elewację można różnie oceniać. Jednak świecąca przez cały dzień niebieska kula to nieporozumienie - nie tylko przeszkadza mieszkańcom kamienic po przeciwnej stronie ulicy (wdziera się po prostu do mieszkań), ale jest po prostu niestylowa - trudno uwierzyć, że na coś takiego zostało wydane pozwolenie w tym miejscu zabytkowej ulicy.
2016-10-04 12:46
64x64

Mieszkaniec Targowej napisał:

I świeci w nocy w okna nie dając spać mieszkańcom Nie pozdrawiam
2016-10-03 22:42

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia