Praga unosząca się w powietrzu - znakomity mural na Jagiellońskiej

25.11.2020
Charakterystycznych murali Tytusa Brzozowskiego nie sposób nie lubić. Na prawym brzegu po znanym wszystkim niepodległościowym muralu przy Rondzie Wiatraczna jedno z kolejnych dzieł artysty możemy podziwiać na podwórku pięknie odnowionej kamienicy przy Jagiellońskiej 36, a mural jest wyjątkowy, gdyż zabudowa naszej Pragi dosłownie unosi się w powietrzu nad Warszawą. Czego więcej trzeba?

Mural Tytusa Brzozowskiego na Jagiellońskiej 36
Wyjątkowy wśród praskich murali

Na warszawskiej Pradze murali jest wyjątkowo dużo. Jednak tych, które ściśle odnoszą się do miejsc, jest jak na lekarstwo, a szkoda. Na szczęście są artyści, którzy wiedzą gdzie malują i jakie obiekty warto umieścić, aby dzieło nie tylko przyciągało oko, ale kojarzyło się z miejscem, w którym powstało. I tak na muralu na podwórku przy Jagiellońskiej widzimy praskie kamienice, kościoły czy zabytki. Jakie? Myślę, że każdy bez problemu je rozpozna.

Ukryty przed wzrokiem

Szkoda tylko, że powstał na zamkniętym podwórku. O wpuszczenie trzeba prosić w biurze inwestora tuż obok głównego wejścia albo wejść z jakimś lokatorem. Nam udało się nie tylko wejść, ale również wykonać zdjęcie dzięki uprzejmości miłej pani Katarzyny z firmy LiveUp, której w tym miejscu chciałbym podziękować.

Mural na Jagiellońskiej 36

Projekt muralu
fot. https://www.facebook.com/tytus.brzozowski

TJWięcej na ten temat


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia