Przeszkodą roszczenia i polityka mieszkaniowa miasta. Coraz trudniej wykupić mieszkanie

Dodano: 23.07.2021, modyfikacja: 23.07.2021
- Jakie są kryteria wykupu lokali przez najemców w budynku przy Bródnowskiej 6/12? Co jest przyczyną, że mieszkańcy tego budynku nie mogą wykupić lokali, w których mieszkają? Nadmieniam, iż część lokali jest już wykupiona - pyta w interpelacji radna Radna Małgorzata Grzegorzewska.Wykup ograniczony do minimum

W udzielonej odpowiedzi burmistrz Pragi Północ Ilona Soja-Kozłowska odpowiada, że przedmiotowy budynek oznaczony w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 36 z obrębu 4-13-01, usytuowany jest na terenie kilku dawnych nieruchomości hipotecznych. Do jednej z nich zostały zgłoszone roszczenia byłych właścicieli. Postępowanie do dnia dzisiejszego nie zostało zakończone.

A gdy roszczeń nie ma?

Są jednak budynki, do których nie zgłoszono roszczeń dawnych właścicieli. Co W tym przypadku, wyjaśnia dalsza część odpowiedzi na interpelację.

- Założenia polityki mieszkaniowej m.st. Warszawy w zakresie prywatyzacji zasobu zasadniczo nie przewidują obecnie sprzedaży lokali mieszkalnych, ograniczając ją do absolutnego minimum, co podyktowane jest rosnącym zapotrzebowaniem na lokale mieszkalne, niezbędnym do realizacji ustawowych zadań gminy wynikających z ustawy, wymagających zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych osobom bezdomnym oraz gospodarstwom domowym o niskich dochodach i trudnych warunkach mieszkaniowych - odpowiada Ilona Soja-Kozłowska.

TJ

Więcej na ten temat


Więcej na ten temat

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia