Najstarsza kamienica na Grochowie już nadbudowana. Hit czy kicz?

Dodano: 27.09.2021, modyfikacja: 27.09.2021
Przy Rondzie Wiatraczna już nie tylko na wizualizacjach, ale również na żywo możemy przekonać się jak zakończyła się nadbudowa prawie 120-letniej kamieniczki wraz z budową nowego budynku. Według hasła dewelopera - inwestycja to połączenie tradycji z nowoczesnością. A jak jest waszym zdaniem?

Grochowska 230 po nadbudowie


Historyczny Grochów

Piętrowa murowana kamieniczka została wzniesiona w 1904 roku. Stanęła obok jeszcze wcześniejszego drewniaka, który został wyburzony w latach 60. Niemal błyskawicznie po przemianach 1989 roku budynek został zwrócony spadkobiercom. W 1991 roku została w niej założona istniejąca do dziś prywatna przychodnia zdrowia "Rondo Wiatraczna".

Grochowska 230 zostanie rozbudowana

Nowe wcielenie

W latach 2020-2021 kamieniczka została wchłonięta przez nowy budynek z 77 lokalami mieszkalnymi oraz częścią usługowo-handlową w przyziemiu. Co ciekawe, główne wejście znajduje się nadal w zabytkowej części budynku.

Piekarnia będzie kolejna?

Pobliska dawna piekarnia, która pełni dziś funkcję zaplecza kończącej się budowy była również w planach do nadbudowy. Rozpoczęcie prac niemal w ostatniej chwili wstrzymała Generalny Konserwator Zabytków - Magdalena Gawin.


TJ


Więcej na ten temat


Obiekty

Wasze komentarze

64x64

greg napisał:

nie zazdroszczę mieszkańcom sąsiednich budynków samochodów przejeżdżających przez podwórka
2021-09-28 09:11

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia