Absurd na Gocławiu. Wymienili dobry chodnik. To "wina" Budżetu Obywatelskiego?

Dodano: 28.09.2021, modyfikacja: 28.09.2021
Niedawna wymiana niezniszczonego chodnika na fragmencie ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego na Gocławiu nieco zdziwiła niektórych mieszkańców dzielnicy Praga Południe. Wszak chodnik miał niespełna 20 lat i był w dobrym stanie. Skąd zatem ta nagła potrzeba jego kompleksowego remontu? Otóż jego remont został zgłoszony jako projekt i wybrany głosami mieszkańców w Budżecie Obywatelskim. Klamka zapadła!
Brak dostatecznej weryfikacji projektu?

Obecna ulica Jana Nowaka-Jeziorańskiego, roboczo nazywana "Anińska" została zbudowana w latach 2002-2004. Powstał wówczas przy niej chodnik oraz ścieżka rowerowa - obie wykonane z kostki bauma.

Pomimo upływu czasu stan chodnika był naprawdę dobry i nie wymagał jeszcze kompleksowej wymiany. Najwyraźniej inne jednak zdanie miał autor projektu pt. "Dość potykania się - remonty chodników na Grochowie i Gocławiu, a nawet Saskiej Kępie", w którym zaznaczył remont chodnika na następujących ulicach:

  • Dobrowoja
  • Lubomira
  • Jana Nowaka Jeziorańskiego
  • Perkuna
  • Nobla
  • Stoczkowska
  • Zaliwskiego

Z tej zaproponowanej przez autora projektu listy wszędzie oprócz Jana Nowaka-Jeziorańskiego chodniki często ponad 50 - letnie faktycznie były w złym stanie i jak najbardziej kwalifikowały się do remontu, ale nie ten na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który raczej powinien być zastąpiony inną ulicą z bardzo zniszczonym trotuarem.
Nowy chodnik jest wykonany z płyt 50 x 50.

Ciekawe uzasadnienie

Na koniec informacja jak autor uzasadniał swój projekt, w tym remont wspominanego chodnika na Gocławiu: "Remonty chodników raczej nie wymagają szczegółowych uzasadnień. To jest po prostu konieczność."


TJ


Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

K78 napisał:

Chodnik nie był w dobrym stanie, bieganie po zmroku groziło podknięciem. Wózek też się ciężko prowadziło
2021-09-30 20:18
64x64

Kosa napisał:

BO to patologia. Remont tego chodnika był całkowicie niepotrzebny, ale umieszczony wśród innych ulic i został chwytliwie nazwany. Dokładnie tak sama kontrowersyjne ustawy uchwala PIS
2021-09-29 21:53
64x64

tosma napisał:

Nie wiem czy autor artykuły kiedykolwiek był w tym rejonie. Stary wąski i pokrzywiony chodnik z kostki został zastąpiony szerszym i równym to rzeczywiście jest afera. Trzeba tez pamiętać, ze w tamtym rejonie występuje wzmozony ruch pieszych i taki chodnik się na pewno przyda.
2021-09-29 18:51
64x64

ccwe2 napisał:

Chodnik nie był w najlepszym stanie, w dodatku był węższy - szczególnie za skrzyżowaniem, przy nowej szkole, co było niekomfortowe i stwarzało często niebezpieczeństwo, bo ludzie musieli iść ścieżką rowerową żeby się wyminąć. Natomiast obok jest nawierzchnia jezdni, która zaczyna być w naprawdę opłakanym stanie, przypominającym ten koło kościoła na Rechniewskiego. Łata na łacie i co chwila dziura na dziurze czy koszmarnie wystające studzienki na których mocno podbija samochód. Jazda slalomem tam to normalka.
2021-09-29 07:22

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia