Zielona Stalowa gotowa, ale efekt zobaczymy dopiero wiosną, gdy rośliny rozkwitną

Dodano: 07.12.2021, modyfikacja: 07.12.2021
Po prawie czterech miesiącach zakończyło się zazielenianie ulicy Stalowej. Na ulicy zostało posadzonych ponad 30 nowych drzew, tysiące roślin ozdobnych oraz ustawiono małą architekturę. Przestrzeń pod nowe nasadzenia uzyskano rozpłytowując zbędne zabetonowane powierzchnie.
fot. ZDM

Będzie co podziwiać

Prace na ulicy rozpoczęły się w połowie sierpnia i zakończył się jesieniąi. Ta pora roku to bowiem najlepszy czas na sadzenie drzew. Wilgotność jest odpowiednia. Nie jest też ani za zimno, ani za gorąco. Nie bez powodu co roku Zarząd Zieleni sadzi na stołecznych ulicach tysiące drzew właśnie jesienią. W ten sposób rosną szanse, że nowe rośliny dobrze się przyjmą. Nie zmienia to faktu, że nasadzenia standardowo objęte są trzyletnią gwarancją, w trakcie której wykonawca ma obowiązek ich pielęgnacji. Po tym okresie przechodzą w utrzymanie Zarządu Zieleni, z którym zawsze ściśle współpracujemy przy tego typu projektach.

Jedyną "wadą" jesiennych nasadzeń jest to, że efekt prac mieszkańcy w pełni zobaczą dopiero na wiosnę, gdy rośliny rozkwitną. Będzie co podziwiać. Uzupełniliśmy szpalery drzew sadząc 34 robinie akacjowe. Towarzystwa dotrzymuje im 80 hortensji bukietowych, 311 sztuk ognika szkarłatnego, 926 śnieguliczek Chenaulta, 2190 wiśni karłowej i 5316 krzewów irgi błyszczącej. Dzieła dopełnia mała architektura, czyli ok. 30 stojaków rowerowych i tyle samo ławek.

Prace na ulicy kosztem około 1,35 mln zł wykonała firma Palmett.


ZDM/TJ

Więcej na ten temat

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia