Białostocka 5D

Białostocka 5D w WarszawieUlica Białostocka 5D - budynek mieszkalny na Szmulowiźnie w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

8-cio piętrowy budynek został wzniesiony w latach 2021-2023 przez Eiffage Immobilier Polska według projektuy architektonicznego biura  Foroom z Warszawy. Generalnym wykonawcą prac budowlanych była firma Eiffage Polska Budownictwo.

Budynek posiada 185 apartamentów na wynajem oraz 3 lokale użytkowe w przyziemiu. Na poziomie -1 podziemna hala garażowa.


TJ

Ciekawostki

  • Budynek wzniesiono w miejscu zlikwidowanym parkingu strzeżonego.

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Problem z torami napisał:

W tej okolicy jest nie tylko problem z miejscami parkingowymi ale też tory kolejowe linii do Zielonki blokują ponad kilometrowy odcinek swobodnego dostępu pieszego - legalnego dodajmy, pomiędzy okolicami Białostockiej a Al. Solidarności. Powstała inwestycja zamiast zakładów Koneser (mieszkania, sklepy, restauracje), teraz kolejno apartamenty na wynajem, coraz więcej ludzi w okolicy, nie każdy zmotoryzowany ale dostępu przez tory czyli jakiejś kładki pieszej nad torami lub przejścia przez tory z sygnalizacją i zaporami (tutaj składy jadą dość wolno bo to początek i koniec trasy) w połowie między ul. Kosmowskiej a początkiem peronów dw. PKP Wileńska jak na razie brak. Są przystanki autobusowe ale nie ma do nich dostępu przy ul. Wileńskiej koło Lidla, dla osób rejonu Białostockiej. Przecież prowadzącym w tej okolicy biznesy w formie restauracji czy hoteli i sklepów powinno zależeć na dogodnym dostępie do chociażby okolicy pl. Bankowego i ogólnie zarządzającym obecnie Koneserem aby poprawić dostęp do tej okolicy od północnej strony Pragi Płn. (z rejonów kursowania tramwaju 23 chociażby). Tak samo nabywcom apartamentowców aby nie być odciętym od wygodnego dojazdu od północy w te okolice ul. Białostockiej.
2023-11-22 17:48
64x64

mieszkaniec 7 napisał:

Parking na około 30 samochód, który zawsze był pełen, ba nawet tereny okoliczne przy torach były zasypywane przez parkujące samochody został zastąpiony parkingiem równoległym na 7 aut, a dochodzi przeszlo 160 mieszkań. Samochody magicznie nie wyparują, a zrobi się tylko bałagan, ktoś powinien zostać pociągnięty tutaj do odpowiedzialności za działanie na szkodę mieszkańców
2023-07-22 10:08
64x64

AA napisał:

Przy takich rozmiarach budynku, który zasłania dodatkowo okna bloku Białostotocka 7 (praktycznie zagląda się do mieszkania), jest interesujące dlaczego niema praktycznie dodatkowych miejsc parkingowych dla tego budynku.Przecież przyszli mieszkańcy tego budynku i ich znajomi ,którzy będą ich odwiedzać powinny mieć miejsce do parkowania własne a nie zajmować miejsca aktualnych mieszkańców. Podziemny garaż nie wystarczy.Ta sprawa powinna mieć ciąg dalszy.... i znaleźć rozwiązanie tego problemu !
2023-07-18 18:36

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia