Targowa 34

7 -mio kondygnacyjny budynek wg projektu Marka Młodeckiego i Jacka Pleskacza został oddany do użytku w 1993 roku.
Ciekawy budynek plombowy z charakterystycznym półowalnym wykuszem zbudowano na potrzeby hotelu rotacyjnego Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu.
Pod koniec lat 90-tych XX wieku obiekt przebudowano. Przemalowano frontową elewację, przerabiając jednocześnie szczyt budynku, który przed przebudową mógł się kojarzyć z osłoną silnika motocyklowego.
Obecnie nieruchomością zarządza spółka Locaris, która oferuje w 23 lokalach 1500 m2 powierzchni biurowej do wynajmu.
JM/TJ
Ciekawostki
- W latach 80-tych XX wieku w tym miejscu była stała strzelnica w barakowozie.
- W latach 90. do czasu otwarcia Galerii Wileńska gdzie został przeniesiony - funkcjonował tutaj lokal sieci KFC.
Więcej na ten temat
Firmy i Instytucje
Galeria

Wasze komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
|
|
Najczęściej czytane
Najnowsze informacje
wstecz