Sulejkowska

Ulica Sulejkowska w WarszawieUlica Sulejkowska w dzielnicy Praga Południe w Warszawie biegnie od ulicy Tarnowieckiej na Gocławku do ulicy Karczewskiej na Grochowie.

Nazwa ulicy pochodzi od osadników, którzy przybyli na te tereny z miejscowości Sulejów.

Ulica Sulejkowska została wytyczona na początku II Rzeczypospolitej jako niewielka droga dawnej osady Witolin prowadząca wówczas od Witolińskiej do ulicy Majdańskiej.

W okresie międzywojnia ulica została częściowo zabudowana niewielkimi murowanymi domami. Do ulicy na odcinku pomiędzy Mlądzką a Omulewską przylegało gospodarstwo Witolda Zajdla.

W latach 2001-2002, na rogu ulic Mlądzkiej i Sulejkowskiej, na terenie odzyskanym przez spadkobierców rodziny Zajdlów, zbudowano zespół budynków mieszkalnych "Osiedle Sulejkowska".

W 2012 roku pod nr 20 Grupa Invest rozpoczęła budowę budynku mieszkalnego z 11 lokalami.

W 2013 roku pod nr 50 Grupa Invest rozpoczęła budowę budynku mieszkalnego.

W latach 2016-2018 pod nr 21 po uprzednim wyburzeniu przedwojennego domu została wzniesiony czteropiętrowy budynek mieszkalny.

W latach 2019-2021 pod nr 16 w narożniku ulic: Sulejkowska i Tarnowiecka został wzniesiony czteropiętrowy budynek mieszkalny.


TJ

Ciekawostki

  • W kamienicy pod nr 52 urodził się znakomity aktor - Wojciech Pokora.

Więcej na ten temat


Obiekty


Firmy i Instytucje


Galeria


Ulica Sulejkowska w WarszawieUlica Sulejkowska w Warszawie

Wasze komentarze

64x64

Chivas napisał:

Międzyborska od Międzyborza. A Gdecka , Kawcza ?
2017-02-22 08:39
64x64

RJW napisał:

Od Sulejowa by było Sulejowska jak zalew. Ja podejrzewam, że to od Sulejówka. Teoretycznie powinno być Sulejówkowska, ale język skraca takie figury. Podobnie Międzyborska nie jest od Międzyborowa (Międzyborowska by było). Czuwaj
2014-10-03 07:58

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia