Stalowa 67

Stalowa 67 w WarszawieUlica Stalowa 67 - budynki poprzemysłowe na Nowej Pradze w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Kilka budynków przemysłowych wniesionych przed 1939 rokiem. Tuż przed wojną nieruchomości należały spółki akcyjnej Przemysł Metalowy "Granat".

Przy Stalowej 67 wytwarzano w okresie międzywojennym m.in. zapalniki do granatów ręcznych.

Podczas okupacji działała wytwórnia słodyczy Czesława Twarowskiego, zaś po 1945 roku m.in Państwowe Przedsiębiorstwo Garmażeryjne - PPG.

Obecnie budynki użytkowane są przez różne podmioty prywatne

TJ


Ciekawostki

  • Na drugim podwórzu istniała drewniana zabudowa. "Zabudowania zostały wynajęte od spółki "Granat" przez Magistrat w listopadzie 1928 roku na trzy lata z przeznaczeniem na schronisko dla bezdomnych. Drewniany budynek poprzeczny rozebrano w l. 1941-42" - wspomina Jarosław Zieliński.

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

artur petryka napisał:

Właśnie w tym PPG jako elektryk w latach 60-tych pracowałem i teraz poszukuję zaświadczeń z pracy.Dzięki za podanie adresu,bo zupełnie zapomniałem gdzie to było....Wytwórni w Wa-wie [PPG] i sklepów było co niemiara,a ja wędrowałem dokonując napraw i podżerając salceson.
2018-02-22 10:04
64x64

brodowszczak56@wp.pl napisał:

Jeśli się nie mylę przez jakiś czas urzędowała tam firma PPG Państwowe Przedsiębiorstwo armażeryjne . Produkowano tam wyroby garmażeryjne
2016-12-12 03:10

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia