Słynny mural "Foton" zniszczony. Został pomazany przez wandali

23.03.2023
Odtworzony ponad 2 lata temu po wcześniejszym skandalicznym zamalowaniu mural "Foton" przy Targowej 15 został w znacznej części zniszczony. Wandale dokonali tego z dachu opuszczonej przybudówki przy Targowej 11/13, która już dawno powinna być rozebrana. Niestety, tak się nie stało, a teraz urzędnicy przygotują się do jej sprzedaży i dopiero jej nabywca będzie musiał uporządkować teren.
"Kopia" zniszczona

Oryginalny mural namalowano w początku lat 70. Został zamalowany wraz z sąsiednim "Jubilerem" w połowie lipca 2019 roku, co, jak pamiętamy, wywołało wielkie oburzenie lokalnej społeczności.

Wrócił już w sierpniu, namalowany na sąsiedniej kamienicy przy Zamoyskiego 29, a następnie - już na dawnej ścianie w oryginalnej lokalizacji - namalowany od nowa w lutym 2020 roku. "Jubiler" nie wrócił do dziś...

Niestety, teraz został zniszczony....


Wasze komentarze

64x64

syf napisał:

kazdy graficiarz to podludzkie scierwo które powinno sie wyłapywać, ucinać na żywca łapy tępym tasakiem a potem utylizacja i na nawoz do gleby. podludzkie ścierwa!!!!
2023-03-23 17:18

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia