Protest mieszkańców Wrzesińskiej 14. "Chcemy wrócić po remoncie"

20.11.2023 | Autor: Tomasz Jarosz
Dziś przed Urzędem Dzielnicy Praga Północ odbył się protest mieszkaniowców z przeznaczonej do wysiedlenia kamienicy przy Wrzesińskiej 14. Pikietujący nie kwestionują potrzeby jej remontu, jednak domagają się od urzędników poszanowania ich praw. Stawiają też pytanie: czy będziemy mogli wrócić do swoich mieszkań?


"Nie wiemy, co się z nami stanie"

Mieszkańcy mają obawy, że władze dzielnicy planują wysiedlić dotychczasowych lokatorów pod pretekstem budowy "Traktu Książęcego" i już nie wrócą na Wrzesińską 14. Nie ma też pewności, czy kamienica po przeprowadzonym remoncie dalej będzie pełnić funkcję mieszkalną.

Nikt z zamieszkujących dziś kamienicę nie chce jej opuszczać, a tym bardziej dzielnicy. Niestety, jak się poinformowali lokatorzy, pierwsi mieszkańcy z Wrzesińskiej 14 otrzymali już decyzję o wysiedleniu - Fatalnie się czujemy, po budynku krążą różni architekci, konsultanci, różne dziwne osoby. Nie wiemy, kto ich zatrudnił, co one robią. Nie jest to sytuacja komfortowa, w szczególności, że kamienica jest zamieszkała i nie wiemy, na czym stoimy" - mówiła dziś jedna z lokatorek Wrzesińskiej 14.

Mieszańcy chcą konkretnych odpowiedzi na pytania - mówiła Zenobia Żaczek z Komitetu Obrony Lokatorów. - Domagamy się przejrzystości, pełnej informacji, co się z tym budynkiem stanie i zagwarantowania powrotu tym osobom, które będą chciały wrócić - tłumaczy.

Pojedyncze przypadki

Patrząc kilka lat wstecz, kiedy na dobre rozpoczął się program generalnego remontu kamienic z zasobu miejskiego, powroty lokatorów pod stary adres to pojedyncze przypadki.

Spotkanie w ZGN

Spotkanie mieszkańców Wrzesińskiej 14 z urzędnikami z ZGN Praga Północ zaplanowano w najbliższy czwartek. Lokatorzy chcą, aby uczestniczył w nim również członek zarząd dzielnicy Dariusz Kacprzak. W tym celu złożyli na zakończenie protestu pismo, a w nim kilkanaście pytań, na które chcą uzyskać odpowiedź.

Dziś rano o komentarz w sprawie tej kamienicy poprosiliśmy rzecznika dzielnicy. Czekamy na odpowiedź.


Więcej na ten temat


Obiekty

Wasze komentarze

64x64

Mati napisał:

Kamienica wymaga remontu i to było planowane od 10 lat. Dla mieszkańców najważniejsze żeby dostali mieszkania zastępcze. A w kamienicy będą nowi lokatorzy.
2023-11-25 11:27
64x64

greg napisał:

miasto nie po to remontuje, żeby wrócili poprzedni mieszkancy
2023-11-21 10:12

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia