Otworzyli teren wokół Stadionu Narodowego

07.07.2012
Od soboty 7 lipca br. każdy chętny w godzinach 10-18 będzie mógł pospacerować na udostępnionym terenie Stadionu Narodowego.

Bramy Stadionu Narodowego im. Kazimierza Górskiego będą otwarte w trzech miejscach: Od Ronda Waszyngtona, Alei Poniatowskiego i ulicy Ryszarda Siwca. Dla osób które się zagapią i zostaną na stadionie po godzinie 18-tej będzie otwarte jedno wyjście od strony Wybrzeża Szczecińskiego.

Dla spacerowiczów udostępniono wydzieloną przestrzeń między ogrodzeniem a bramkami prowadzącymi bezpośrednio na stadion. Teren ten będzie można zwiedzać codziennie z wyłączeniem dni, w\n których odbywać się będą imprezy lub przygotowania do nich.

Dziś od godziny 10 tylko nieliczne grupy mieszkańców Warszawy zdecydowały się odwiedzić jedną z aren minionych mistrzostw Euro 2012 i już pierwszego dnia dało się słyszeć krytyczne uwagi.

Rowerzyści - persona non grata

Najbardziej zaskoczeni byli rowerzyści, których ochrona co prawda wpuszczała na teren ale jednocześnie informowała o zakazie jazdy na rowerze po wydzielonym terenie. Zaskoczenie były tym większe ponieważ udostępniony na stronie NCS regulamin zwiedzania nie wspomina o zakazie ruchu rowerów na tym obiekcie.

Problem z tablicami pamiątkowymi

Kolejny problem dotyczy dwóch tablic pamiątkowych: Pamięci Poległych Polskich Olimpijczyków i Ryszarda Siwca. Obie zostały wmurowane po obu stronach głównego wejścia na dawny Stadion Dziesięciolecia i szczęśliwie zabezpieczone powróciły na dawne miejsce. Obecnie jest to wejście dla VIP-ów i po odgrodzeniu kolorową taśmą stało się rejonem nieosiągalnym dla zwykłych spacerowiczów pragnących zapalić znicz, położyć kwiaty czy zwyczajnie oddać się chwilowej zadumie... Szkoda - pozostaje mieć nadzieję, że władze NCS zauważą problem i poczynią odpowiednie kroki w tym kierunku.

LL/TJ


Więcej na ten temat


Firmy i Instytucje


GaleriaWasze komentarze

64x64

jolajola1 napisał:

owszem, żenada . . byłam z wnuczkiem, oboje na rowerach . . ochroniarz na sigłeju intensywnie tłumaczył, że rowery niszczą nawierzchnię i murki .. taaaaa, siedmiolatek na rowerze na pewno jest wandalem . .a na informację, że w regulaminie nie ma zakazu rowerowania - powiedział, ze takie jest USTNE zarządzenie
2012-07-15 15:33
64x64

Cyklista napisał:

Totalna POrażka. Do 1989 roku cały teren włącznie z błoniami i Stadionem Dziesięciolecia był dostępny dla rowerzystów. W czasie bazaru ochroniarze DAMISU trochę ganiali ale dało się po zakończeniu handlu zrobić kilka kółek po koronie. Dziś jak przystało na obiekt sportowy byłem zmuszony prowadzić rowerem przy nodze...
2012-07-09 08:49
64x64

s00hy napisał:

Słabo. Możliwość obejrzenia betonowego placu wokół stadionu. A przecież nie trzeba wiele: postawić kilka stanowisk ze zdjęciemi tego terenu sprzed lat. Rozdawać mapkę z naniesionym planem starego stadionu. Pomysły mogę mnożyć. Tylko trzeba chcieć.
2012-07-08 19:25
64x64

Wentyl napisał:

Żenada. Polecam pobliski park Skaryszewski.
2012-07-07 14:25

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia