Nowe ścieżki rowerowe na Pradze Południe

31.10.2012
Ulica Rodziewiczówny - tutaj powstanie ścieżka rowerowaW ramach stałego rozwijania systemu ścieżek rowerowych na terenie dzielnicy Praga Południa został ogłoszony przetarg na wykonanie dwóch nowych odcinków wzdłuż ulic: Marii Rodziewiczówny i Rechniewskiego.

Obie ścieżki zostaną wykonane z asfaltobetonu gr. 3 cm na podbudowie z betonu asfaltowego gr. 7 cm. Wokół ścieżek powstaną nowe chodniki oraz zostanie urządzona zieleń.

Ścieżka na Gocławiu wzdłuż całego przebiegu ulicy Rechniewskiego będzie się łączyła z już istniejącą wzdłuż ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego, natomiast zupełnie nowym odcinkiem będzie fragment ścieżki na Gocławku wzdłuż ulicy Marii Rodziewiczówny, której przebieg zaplanowano od ulicy Ostrobramskiej do Łukowskiej.

W trakcie prowadzonych prac, które jeśli pogoda będzie sprzyjająca, zakończą się jeszcze w tym roku wykonawca zapewni mieszkańcom bezpieczne dojścia do domów oraz umożliwi dojazd samochodami.

Gocław x 2


Warto dodać, iż kolejna ścieżka rowerowa na Gocławiu jest budowana w czasie trwających już prac przy budowie przedłużenia ulicy Poligonowej na odcinku od Kompasowej do ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego.


TJ


Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

necrohronos napisał:

Ścieżka wzdłuż Marii Radziejewiczówny jest na Witolinie nie Gocławku. Poza tym w tych miejscach można spokojnie jechać ulicą. Bardziej przydałaby się porządna droga rowerowa od Wału Miedzeszyńskiego przez Fieldorfa, Zamieniecką do Grochowskiej lub Szaserów (łączyłaby się z drogą na Gocławek) czy wzdłuż innych ważnych ulic tej dzielnicy Grochowskiej (przynajmniej od tego miejsca gdzie kończy się "mała Grochowska"), Waszyngtona, Ostrobramskiej i Stanów Zjednoczonych.
2013-08-29 21:20

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia