Modernizacja ulicy Chrzanowskiego coraz bliżej

06.05.2013
Ulica Wojciecha Chrzanowskiego na Grochowie, której stan techniczny od wielu lat woła o pomstę do nieba doczeka się wkrótce gruntownej przebudowy.

Ulica Chrzanowskiego na Grochowie


W tej jednej z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych na terenie Pragi Południe w 2013 roku swoje oferty złożyło aż 11 firm. Największą ilość punktów otrzymała a zarazem wygrała przetarg firma Królik Włodzimierz KROL Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno-Instalacyjnych z Wołomina oferująca cenę 4 045 mln zł brutto.

Zakończenie prac za rok?

Przewidziany zakres robót obejmuje budowę ulicy Chrzanowskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Podskarbińską do skrzyżowania z ulicą Wiatraczną o długości 733,99 m. Ulica otrzyma nową nawierzchnię z asfaltobetonu. Po dwóch stronach zostaną wykonane nowe chodniki, pojawi się również ścieżka rowerowa. Projekt zakłada montaż nowego oświetlenia wraz z zabezpieczeniem istniejących kabli elektroenergetycznych kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem terenu.

W czasie prowadzonych prac zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, którą ma przygotować wykonawca prac.

W projekcie umowy zawarty jest termin zakończenia prac: 30 czerwca 2014 r. Jednak mamy zapewnienie ze strony Urzędu Praga Południe, iż dołoży on starań aby zakończenie nastąpiło znacznie wcześniej.

54 drzewa do wycinki

W czasie prowadzonych prac ze względów sanitarnych zostanie wyciętych 52 drzewa. Są to głównie klony i lipy, które mają chory pień, głęboko spękaną korę lub są drzewami uschniętymi czy usychającymi. Dwa drzewa zostaną usunięte z uwagi na kolizję z nowym projektem.

W miejsce usuniętych drzew zostaną posadzone nowe w ilości 61 szt.

TJ

Więcej na ten tematWasze komentarze

64x64

Domi napisał:

Mieszkam na Chrzanowskiego już 8 lat, często spaceruje po ulicy, bo mam psa, nie zauważyłam, żeby 52 drzewa były chore!!! Chorzy to są urzędnicy, którzy zza biurka podejmują decyzje o wycince!. Choćby i 100 drzew posadzili, to nie będzie już to, bo czas oczekiwania aż urosną będzie długi. Fachowcy powinni zrobić taki projekt aby nie było konieczności wycinac drzew. Dodatkowo, nasuwa się pytanie po co nastąpi tak znaczne zwężenie ulicy. Wszędzie dąży się do poszerzania ulic a nie zwężania!!! No cóż...niestety głupota.
2013-07-18 00:40
64x64

Asia napisał:

Strasznie łatwo wycina się w naszym mieście drzewa... Szkoda, że o ich ochronie mówi się już dużo rzadziej i bardzo liczy koszty. Nie można liczyć drzew jeden na jeden jeśli różni ich jakieś 50 lat życia... Szczególnie, że pewnie połowa się nie przyjmie. Może warto, tak przeprowadzić remont ulicy, aby zminimalizować straty w zieleni...
2013-05-12 00:43

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia