Rondo im. prezesa Ochódzkiego?

11.05.2013
W pierwszej chwili wyglądająca na żart, w rzeczywistości to nowa społeczna inicjatywa zmierzająca do tego, aby rondu u zbiegu Terespolskiej i Stanisławowskiej na Kamionku nadać nazwę im. prezesa Ochódzkiego.

Rondo u zbiegu Terespolskiej i Stanisławowskiej
Marzy mi się rondo MISIE

Rada Osiedla Kamionek, która zapoczątkowała dziś i to z powodzeniem, publiczną zbiórkę podpisów jest pełna optymizmu. "Na Kamionku nie ma takich nazw wesołych, radosnych. Większość jest związana siłą rzeczy historycznie. Natomiast było kilka filmów kręconych i w chcemy w ten sposób zaakcentować kinematografię i to, że sceny z "Misia" były kręcone u nas" - tłumaczy Adam Rosiński, przewodniczący Rady Osiedla Kamionek.

Bareja wiecznie żywy!

Wspominane sceny z Misia to oczywiście słynne "Łubu dubu, łubu dubu" - wyśpiewane do szafy stojącej po dziś dzień kilkaset metrów dalej i życzenia noworoczne od inkasenta, w których pojawia się cenna informacja o "śledziach na Terespolskiej na Grochowie".

Tyle film, ale nowe rondo zaskakuje, jak wiele absurdów w filmach Stanisława Barei. Wytyczone zaledwie w tydzień jesienią 2009 roku powstało z prefabrykatów które już po pół roku wymagały naprawy. Na dodatek przejście dla pieszych przy rondzie zostało tak zaplanowane, że na środku jest drzewo...

Poprzyj naszą inicjatywę!

"Jeśli masz poczucie humoru i uwielbiasz "Misia" i inne dawne polskie komedie, to poprzyj naszą inicjatywę" - apeluje  Rada Osiedla Kamionek.

Lista ze złożonymi podpisami zostanie przekazana Samorządowi Kamionka w celu skierowania inicjatywy uchwałodawczej do Rady Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy.

"Zobaczymy czy radni będą mieli dystans do tej nazwy. Z tego co ja rozmawiam, to pomysł cieszy się dużym poparciem a co z tego wyjdzie zobaczymy" - mówi Adam Rosiński.

Nadanie nazwy rondu nie wiąże się praktyczne z żadnymi finansami i problemami. O szczegółach w jaki sposób można złożyć swój podpis będziemy informować.

TJ/ROK


Więcej na ten temat


Instytucje

Sonda

Czy popierasz tę inicjatywę?Wasze komentarze

64x64

stefan2 napisał:

jest Kamionek ;) a wg systemu MSI połowa ronda to Grochów, a połowa Kamionek ;) połówki ronda też brzmią jak z Barei ;)))
2013-05-14 19:20
64x64

stefan napisał:

to nie jesy kamionek!!!
2013-05-11 22:29

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia