Pan Guma zostaje w muzeum

14.05.2013
Od dziś do 6 stycznia 2014 roku Pan Guma będzie prezentowany jako eksponat w czasie trwania wystawy "W sercu kraju". Oznacza to, iż na rogu Stalowej i Czynszowej powitamy go najwcześniejszej dopiero w 2014 roku.

Guma za szybą z Muzeum, fot. Kamil Ciepieńko
Niezwykła i wzbudzająca od samego początku duże emocji rzeźba Pawła Althamera stworzona przy czynnym udziale praskich dzieciaków została ustawiona na rogu ulicy Stalowej i Czynszowej w grudniu 2009 roku.

W 2010 roku Guma "zwiedzał" Brukselę, gdzie był prezentowany podczas warsztatów zorganizowanych przez organizację Dynamo AMO skupiającą streetworkerów z całej Europy.

W drugiej połowie 2011 roku z uwagi na zły stan techniczny trafił do magazynów Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie po długich miesiącach oczekiwania została wykona konserwacja rzeźby.

"Odnowiony" Guma od 26 stycznia do 21 kwietnia 2013 r. złożył wizytę w Pałacu Prezydenckim, gdzie był prezentowany na wystawie "Jaka sztuka dziś, taka Polska jutro".

Na Pragę nie w tym roku...

Po skończonej wizycie u Prezydenta Guma miał wrócić na Pragę, jednak zamiast tego do końca roku stał się jednym z głównych eksponatów rozpoczynającej się dziś wystawy "W sercu kraju". "Co będzie po styczniu nie wiemy" - usłyszeliśmy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Dalszym losem Pana Gumy oraz możliwie jak najszybszym jego powrotem na Pragę zainteresował się rady Kamil Ciepieńko, który już zapowiedział konkretne działania w tym kierunku. O efektach będziemy informować.


TJ

Więcej na ten temat


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia