Strzelanina na Gocławiu

Dodano: 11.10.2013, modyfikacja: 14.10.2013
Strzelalina na Gocławiu. Ranny policjantW czwartkowe popołudnie, 10 października na terenie blokowiska przy ul. Polskich Skrzydeł na Gocławiu na Pradze Południe rozegrały się sceny jak w Ameryce. 

Początkowo nic nie zapowiadało takiego obrotu zdarzeń – matka jednego z mieszkańców osiedla wezwała karetkę do awanturującego się 33-letniego syna, leczącego się psychiatrycznie.

Ten zachowywał się bardzo agresywnie, tak, że ratownicy poprosili o interwencję policję. To rozjuszyło mężczyznę, który z posiadanej w domu nielegalnie broni postrzelił jednego z funkcjonariuszy.

W obawie przez dalszymi możliwymi zdarzeniami, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców cały teren wygrodzono, niektóre osoby ewakuowano do szkoły przy ul. Bora Komorowskiego. Ściągnięto także  straż pożarną, kilka karetek pogotowia i kilkadziesiąt wozów policyjnych. W 12-piętrowym budynku wyłączono gaz i prąd.

 Tymczasem mężczyzna usiłował popełnić samobójstwo ale tylko się postrzelił. Po wyważeniu drzwi odwieziono go do szpitala. Nikomu z mieszkańców nic się nie stało.

Julo


Więcej na ten temat


Instytucje


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia