Gocław coraz bardziej skomunikowany

21.10.2013
Wraz z budową zatok autobusowych na ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego oraz przebudową ulicy Poligonowej zostaną spełnione ostatnie warunki niezbędne do uruchomienia komunikacji autobusowej na tych ulicach. Jeśli nie będzie opóźnień na budowie pierwsze autobusy wjadą na te ulice jeszcze w tym roku.

Budowa zatok autobusowanych na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego
Ulga dla mieszkańców

O potrzebie uruchomienia komunikacji miejskiej w tym rejonie Gocławia mówi się od kilku lat. Wprowadzenie komunikacji zbiorowej odczują nie tylko mieszkańcy dużego osiedla Saska ale również osiedla przy ulicach: Kompasowej, Międzyborskiej, Kakowskiego, Kwarcianej, Cyrklowej, Żymirskiego. Dodatkowo autobus zapewni dojazd dzieciom uczęszczającym do Szkoły Podstawowej nr 279 przy ul. Cyrklowej.

Jednak dopiero przebudowa infrastruktury drogowej, m.in. ukończona już budowa ronda na skrzyżowaniu ulic J. Nowaka Jeziorańskiego i ul. Karcianej oraz budowa pięciu zatok na ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego na odcinku od ulicy Emila Fieldorfa do ulicy Poligonowej i ul. Kapelanów Armii Krajowej oraz przebudowa ulicy Poligonowej umożliwią realizację tych planów.

Ostatnia prosta

"Budowa przystanków, realizowana na zlecenie ZTM powinna zaś się zakończyć w połowie grudnia. Planujemy wprowadzenie komunikacji autobusowej na ciąg ulic: Poligonowa - Nowaka Jeziorańskiego dopiero po zakończeniu obu tych inwestycji. Jeśli obie te inwestycje zostaną zakończone w terminie - autobusy wjadą na te ulice jeszcze w grudniu. Jeśli obie te inwestycje lub jedna z nich, zostaną oddane do użytku pod koniec roku, autobusy wjadą na te ulice w styczniu 2014 r. O terminie wprowadzenia zmian poinformujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej" - mówi Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Linia 311 ?

Niestety, dziś nie wiemy jaka linia wyjedzie niebawem na w/w ulice. Wiele wskazuje na to, iż będzie to linia 311, jednak odpowiedź na to pytanie poznamy najprawdopodobniej dopiero w listopadzie br. kiedy na komisji infrastruktury radni z przedstawicielami ZTM ustalą wszystkie niezbędne szczegóły. Każdy mieszkaniec może również pomóc w podjęciu decyzji komentując ten artykuł bądź zabierając głos podczas prac komisji.

Autobus na Skalskiego - wielka niewiadoma


Dalej nie znany odpowiedzi na pytanie czy komunikacja miejska będzie kursować na odcinku od ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego do ul. Bora-Komorowskiego przez teren osiedla Saska ulicą S. Skalskiego. Niektórzy mieszkańcy osiedla - szczególnie ci, których okna wychodzą bezpośrednio na ulicę nie patrzą na ten projekt zbyt przychylnie. Dodatkowym problem jest fakt, iż nadal nie zbudowano przy tej ulicy zatoki autobusowej...


TJ

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

mr napisał:

Dobrze by było gdyby dla przyszłej linii ulica J. N-J była ulicą tranzytową nie końcową. Pozwoliło by to mieszkańcom bardziej skorzystać na tej sytuacji. Będą mogli udać się w podróż w 2 strony.
2013-11-04 11:46

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia