Polityka nad jeziorkiem

31.10.2013
Ponad 3 godzinna Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Praga Południe w sprawie Jeziorka Gocławskiego nie dostarczyła praktycznie żadnych nowych faktów. Natomiast nie zabrakło szeroko rozumianej walki politycznej... na co zwrócili uwagę sami obecni na sesji mieszkańcy.

Sesja o jeziorku GocławskimCo dalej z jeziorkiem?

Niestety nieobecność przedstawiciela spółki Dom Development nie pozwoliła dziś poznać odpowiedzi na to najważniejsze obecnie pytanie. Czyli: jaki będzie zakres nowej inwestycji, czy zostanie zachowany dostęp do akwenu czy sposób prowadzonych prac budowlanych.

W trakcie sesji władze dzielnicy wyjaśniły, iż teren w 2000 roku został zwrócony spadkobiercom dawnych właścicieli - rodziny Potockich i to właśnie od nich w 2011 roku kilka działek kupił developer z zamiarem budowy osiedla "Nad Jeziorem". Wszystkie decyzje zostały wydane zgodnie z prawem a mieszkańcy mieli możliwość się z nimi zapoznać.

Radni PIS i część mieszkańców zarzucali urzędowi bierność oraz brak informowania mieszkańców na temat wydawanych decyzji dotyczących nowej inwestycji. Niestety, sposób prowadzonej dyskusji oraz uciekanie się do tematów zupełnie niezwiązanych z samym jeziorkiem sprawiał wrażenie, iż radni klubu PIS próbują wykorzystać akwen na Gocławiu aby po prostu coś ugrać...

Doświetlą chodnik za ekranami

"Na chwilę obecną uzgadniane są przez spółkę Dom Development dwie propozycje doświetlenia chodnika zza ekranu do czasu kompleksowego zagospodarowania terenu" - poinformował z-ca burmistrza Robert Kempa.

Kolejne spotkanie

13.11.2013 r. o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej nr 279 przy ul. Cyrklowej 1 odbędzie się kolejne spotkanie z władzami Urzędu Dzielnicy, mieszkańcami i najprawdopodobniej przedstawicielami inwestora.


TJ


Więcej na ten temat


Galeria


Ogrodzony teren przy jeziorku GocławskimOgrodzony teren przy jeziorku GocławskimOgrodzony teren przy jeziorku Gocławskim


Wasze komentarze

64x64

mathie napisał:

Szpetne ekrany niech znikną ! Są niebezpieczne i niczemu nie służą. Jedynie co , to po 16-tej można dostać po głowie i być wciągnięty w krzaczory !!! To jakieś nieporozumienie! Kto wydał zezwolenie, niech sam tędy codziennie wędruje.
chyba to jest wymóg przy budowie każdej inwestycji ,na pewno znikną wraz z ukończeniem budowy
2014-02-19 15:23
64x64

mieszkaniec Poligono napisał:

Szpetne ekrany niech znikną ! Są niebezpieczne i niczemu nie służą. Jedynie co , to po 16-tej można dostać po głowie i być wciągnięty w krzaczory !!! To jakieś nieporozumienie! Kto wydał zezwolenie, niech sam tędy codziennie wędruje.
2013-11-23 14:37
64x64

Marcin R napisał:

Moge sie mylic ale...."W myśl przepisu art. 10 ust. 1a Prawa wodnego; wody morza terytorialnego, morskie wody wewnętrzne, śródlądowe wody powierzchniowe płynące oraz wody podziemne stanowią własność Skarbu Państwa. Wody te nie podlegają obrotowi cywilnoprawnemu, a korzystanie z tych wód odbywa się wyłącznie na podstawie przepisów Prawa wodnego. Przepis dotyczący własności wód morza terytorialnego, morskich wód wewnętrznych i wód podziemnych jest jednoznaczny i nie powinien budzić żadnych wątpliwości. Bardziej skomplikowane są przepisy dotyczące śródlądowych wód powierzchniowych płynących. Przepisem art. 5 ust. 3, do wód tych zaliczono wody: w ciekach naturalnych, kanałach oraz w źródłach, z których cieki biorą początek, znajdujące się w jeziorach oraz innych naturalnych zbiornikach wodnych o ciągłym bądź okresowym naturalnym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, znajdujące się w sztucznych zbiornikach wodnych usytuowanych na wodach płynących. Wszystkie śródlądowe wody powierzchniowe płynące stanowią własność Skarbu Państwa, a prawa właścicielskie w stosunku do tych wód, stosownie do regulacji zawartych w art. 11 Prawa wodnego wykonują: Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, dyrektor parku narodowego oraz marszałek województwa, jako zadanie z zakresu administracji rządowej, wykonywane przez samorząd województwa."
2013-11-04 19:42
64x64

a. napisał:

Świat jest piękny tylko ludzie to ku***. Tymi oto słowami rozpocznę jednocześnie kończąc swoją wypowiedź...
2013-11-04 10:58
64x64

POwszczyk napisał:

Nie róbmy polityki, róbmy przewały. By żyło się lepiej... nielicznym.
2013-11-03 11:33
64x64

Grochowiak napisał:

e tam, bardzo dobrze, ze coś się w tej skandalicznej sprawie dzieje i warto o tym pisać, a nie dopatrywać się wszędzie polityki. Politykę to robi Dom Development robiąc mieszkańców w przysłowiowego balona.
2013-10-31 19:57
64x64

rot napisał:

A moim zdaniem te paskudne ekrany powinny zostać rozebrane na koszt tych którzy o nich zdecydowali i za nas, mieszkańców. Bo że jest to wbrew wszystkim, nikt chyba nie ma wątpliwości oprócz oczywiście wykonawców i tych którzy przyjęli wyrazy wdzięczności za zatwierdzenie decyzji o ich powstaniu.
2013-10-31 14:30
64x64

lee napisał:

Kur... każdy bierze w łapę w tym beznadziejnym, ch... wartym kraju i sie dziwicie że wszystko źle... najpierw połowę polaków wypadałoby rozstrzelać to może coś z tego kraju by było...
2013-10-31 14:08

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia