Apartamenty Saska Nad Jeziorem wydarzeniem roku

03.01.2014
Chyba trochę nieoczekiwanie... - budowa Apartamentów Saska Nad Jeziorem Gocławskim została wybrana przez czytelników naszego portalu wydarzeniem roku 2013. Wzbudzające duże emocje inwestycja Dom Development zdobyła łącznie ponad 57% głosów, deklasując wyraźnie takie wydarzenia jak budowa II linii metra czy debiut roweru miejskiego na Pradze.

Trwa budowa apartementów nad jezioremBudowa bez przeszkód

Zgodnie z zapewnieniem inwestora rozpoczęta pod koniec listopada 2013 r. budowa przebiega bez zakłóceń. Na jej terenie wykonywane są obecnie wykopy pod fundamenty budynków. Cały czas specjalistyczne ekipy czuwają nad poziomem wód gruntowych. Niestety, praktycznie znikła już tak lubiana przez mieszkańców jedyna w okolicy i jedna z nielicznych na całej Pradze Południe górka.

Spółka Dom Dovelopment przygotowuje się do kolejnego etapu inwestycji grodząc zielone tereny od strony ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego bliżej Al. Stanów Zjednoczonych. Przebieg nowego wygrodzenia oraz jego odległość od jeziorka nie wskazuje aby dostęp do akwenu miał być dla mieszkańców utrudniony.

Warto podkreślić, iż zgodnie z obietnicą inwestora wjazd i wyjazd z budowy odbywa się wyłącznie ulicą Jana Nowaka-Jeziorańskiego,  zatem mieszkańcy Kwarcianej mogą nieco odetchnąć. Niestety, dobiegający z placu budowy hałas może być nieco uciążliwy dla uczniów i nauczycieli ze szkoły nr 279 przy ul. Cyrklowej.

Przegrana bitwa o jeziorko?

Czy według pomysłu burmistrza Tomasza Kucharskiego zostanie odtworzona górka? A może po skomplikowanych i długich negocjacjach, o których wkrótce napiszemy nieco więcej uda się odkupić od prywatnej osoby jeziorko Gocławskie? Czas pokaże... Dziś wydaje się, że mieszkańcy przegrali bitwę o jeziorko i chyba już zniechęceni złożyli broń, o czym może świadczyć choćby czysty, bez żadnych dopisków i haseł płot odgradzający teren budowy.

TJ

Więcej na ten temat


Galeria


Apartementy Nad Jeziorem - trwa budowaApartementy Nad Jeziorem - trwa budowaApartementy Nad Jeziorem - trwa budowa

Wasze komentarze

64x64

matie napisał:

Teraz , prawdę mówiąc jeziorko wygląda jak wygląda .widziałem inwestycje DD i widać że otoczenie ich inwestycji jest przez nich doceniane. Mała architektura i zieleń jest ich mocną stroną .Mam nadzieję ,że i tym razem będzie ono docenione i tylko zyska na wyglądzie i zyskamy na tym my wszyscy. Nawiasem mówiąc nie wierze w zabetonowanie brzegów .
2014-02-19 11:00
64x64

Master napisał:

Super, że zaczęli budować, mam nadzieję, że po wybudowaniu osiedla wezmą się za "ogarnięcie" tego jeziorka
2014-01-19 12:04
64x64

Credo napisał:

SZKARADNA EKRANOLANDIA przy al. Stanów jest dedykowana tej inwestycji, wystawiona przez Dom Development. Konsultowali to z kimś ?
2014-01-07 10:53
64x64

Wydrzak napisał:

Plac budowy obwieszony wkoło kamerami jak studio TV
2014-01-07 07:40
64x64

FARSA 10-LECIA napisał:

Cwaniaki z Dom Development wzieły sie w końcu za rewitalizacje Jeziorka gocławskiego i terenów przyległych + parku ;). W roku 2008 inwestor - Spółka Bouygeus Immobiller nie dał sobie rady z um i ekologami ale Dom Development poradził i ekologom i urzędowi, wszystko zostało dobrze uszyte jak na miare, pod dyktando Dom dev. Planowana rewitalizację rozpoczeli od likwidacji górki, wycinki drzew i krzewów z 1643 na terenie inwestycji. Później przejdą do rewitalizacji państwowego jeziora, w miedzyczasie postawią 6 betonowych klocków na 700 mieszkań. Żadnych konsultacji z tysiacąmi okolicznych mieszkańców. Zarząd dzielnicy robi z ludzi głupów udaje ze nic złego sie nie dzieje. Piskor miejską ziemie oddał w 2000 roku nie wiadomo komu i teraz takie kwiatki. Też dobry element. Wychodzi na to że teraz nie trzeba pracować wystarczy mieć znajomości urzędzie miasta. Tutaj teraz beton sie szykuje ze nie bedzie można nigdzie sie ruszyć. Saska nad jeziorem dziady nazwały a park i alejki jeszcze rok temu obiecywali.
2014-01-03 23:16
64x64

kurka napisał:

Płot jest czysty bo Wielki Brat Deweloper patrzy. Kamery strzegą spokoju społecznego na Gocławiu. Jak to możliwe że doszło do takiego barbarzyństwa???
2014-01-03 19:01
64x64

40 tys zł premii za napisał:

Dzielnica nie chce udostępnić dokumentów dot. budowy do wglądu mieszkańców, wszystko powinno wisieć w internecie na stronie urzędu. Woli lobbować na rzecz z DD, agresywnego diwelopera, któremu jak dotąd udaje się budować "na chama" na miejskim gruncie, wyrwanym miastu, decyzjami za czasów administracji Piskorskiego. 1600 drzew do wycinki. Dźwig w byłym parku juz stoi. Taka budowa bez ŻADNEJ KONSULTACJI ZE SPOŁECZEŃŚTWEM, na terenie byłego starorzecza. Za kilka miesięcy wybory. Wiadomo że Platforma O. wiodąca już nie jest. Czekamy z wielkim utęsknieniem na pożegnanie władz, które w kontekście tej sprawy i kilku innych i tak powinny być odwołane. Dokumenty mi tu dawać. Cała spraw do kontroli a status budowy do zmiany z W REALIZACJI na WSTRZYMANA. P.S jest jeszcze kilka osób …
2014-01-03 15:30
64x64

Goclaw love napisał:

Słoikowe slumsy na jeziorkiem apartamenty tylko z nazwy, daleko im
2014-01-03 14:16
64x64

Jezioro park 1643 dr napisał:

Urząd Miasta traktuje społeczeństwo jak zwierzaki prowadzone na rzeź, mam na myśli to że stawiają nas przed faktem dokonanym. Ludzie informowani są po fakcie, po wydaniu wszystkich pozwoleń organizuje sie spotkania informacyjne a przez 3 ostatnie lata cichcem, w pełnej konspirze bez udziału sąsiadów prowadzi się postępowania administracyjne i wydaje sie wszystkie zgody na powstanie tak ogromnej inwestycji. Madagaskar jest bardziej cywilizowany. Bezprawie i obłuda.
2014-01-03 14:07

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia