Ul. Abrahama: parkowanie z problemami

20.01.2014
Zmotoryzowany czytelnik naszego portalu zgłosił nam problem, z jakim się spotkał się parkując samochód na Gocławiu. "Zaparkowałem pojazd w luce pomiędzy innym autami na ul. Abrahama, po czym okazało się, że aby dość do chodnika musiałem wybierać: iść po jezdni kilkadziesiąt metrów do najbliższego przejścia dla pieszych narażają się na stres i potrącenie! lub skakać przez płotek i brnąć w śniegu w kierunku chodnika. Wybrałem to drugie... - żali się pan Adam.

ul. Abrahama - zaparkowane samochody
Postój dopuszczalny - z problemami...

Zdarzenie, które opisał "złapany w pułapkę" kierowca miało miejsce kilka dni temu na krótkim fragmencie ulicy pomiędzy ul. Kapelanów Armii Krajowej a S. Rogalskiego gdzie faktycznie istnieje możliwość zaparkowania pojazdu wykorzystując do tego prawy pas jezdni.
 
Z naszych obserwacji wynika, iż miejsce to od wielu lat jest wykorzystywane przez mieszkańców Gocławia, którzy najprawdopodobniej z uwagi na niewystarczającą ilość miejsc postojowych w okolicy zwyczajnie przyzwyczaili się do utrudnień związanych z pozostawieniem auta na tym odcinku.
 
Dobrego wyjścia z tej sytuacji nie ma. Ułożenie prostopadłego chodnika w pobliżu jezdni będzie związane z oszpeceniem zieleńców, zaś wprowadzenie zakazu postoju pozbawi mieszkańców kolejnych miejsc postojowych.

TJ

Więcej na ten temat


Galeria


ul. Abrahama - zaparkowane samochodyDodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia