Jedziesz do ZOO? Uważaj, bo dostaniesz mandat!

28.06.2013
Do końca sierpnia straż miejska będzie uważniej przyglądać się kierowcom parkującym swoje pojazdy w rejonie Ogrodu Zoologicznego na Pradze. Dla wielu z nich "Akcja ZOO" zakończy się mandatem karnym lub co gorsze, odholowaniem pojazdu.

Niewłaściwe parkowanie przy Ogrodzie Zoologicznym

Akcja "ZOO"

Jak informuje straż miejska prowadzone do końca sierpnia wzmożone działania mają na celu egzekwowanie przestrzegania przez kierowców przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie zatrzymywania i postoju pojazdów oraz działania prewencyjne w celu zdyscyplinowania kierowców.

Na tych, którzy mimo wszystko zdecydują się nieprawidłowo zaparkować samochód czekają konsekwencje. I tak, tylko w maju strażnicy w tym rejonie pouczyli 12 kierowców, wystawili 11 mandatów karnych; wszczęto też 42 procedury nałożenia mandatów karnych zaocznych, odholowano 40 nieprawidłowo zaparkowanych aut.

Odholowany i co dalej?

Kierowca odholowanego samochodu zmuszony jest udać się do siedziby straży miejskiej przy Placu Dąbrowskiego 5 gdzie po odczekaniu kilku godzin w ciasnym i brudnym korytarzu dowiaduje się, że poniesie następujące koszty: 473 zł za holowanie i dodatkowo otrzymuje mandat karny.

Kolejne niemałe zaskoczenie nadchodzi kiedy pracownik straży miejskiej informuje niefortunnych kierowców, iż na posterunku nie zapłacimy ani gotówką ani kartą. Pozostaje udanie się na pocztę lub do banku i z pokwitowaniem wpłaty można już odebrać swój samochód z parkingu przy ulicy Lubelskiej.

Gdzie parkować?

Zgodnie z przepisami można zaparkować przy ulicy Ratuszowej oraz na parkingu z drugiej strony ZOO od strony ulicy Starzyńskiego. W weekendy możliwy jest postój na prawym pasie Wybrzeża Helskiego.


TJ

Więcej na ten temat


Obiekty


Galeria


Trwa akcja 'ZOO'

Wasze komentarze

64x64

Stefan napisał:

Ostatnio byłem w zoo w Opolu. Miasto zadupie ale nawet tam pod zoo, duży wygodny parking. Tylko w Warszawie zawsze największą wieś. I pisze to jako Warszawiak. Nie żeby to był jakiś powód do dumy.
2022-05-15 09:12
64x64

czesio napisał:

Notorycznie to autokary parkują w miejscu niedozwolonym i jakoś nigdy żadnego straznika nie ma. ciekawe. Parking dla autokarów jest nieco dalej. Dlatego nie ma miejsca dla osobowych. Tu tkwi problem czego nie widzi straż miejska
2013-06-28 19:07

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia