Przy Parku Praskim znów zaparkujesz

27.05.2013
Według zapewnień Małgorzaty Kubalskiej z Biura Miejskiego Inżyniera Ruchu już w połowie czerwca możliwe będzie ponowne parkowanie na chodniku wzdłuż północnej krawędzi jedni Al. Solidarności oraz na parkingu vis a vis wlotu ul. Sierakowskiego przy Parku Praskim.

Parking przy Parku Praskim

Zakaz postoju od 15.10.2011

Obowiązujący od 15.10.2011 r. zakaz parkowania samochodów w Al. Solidarności na odcinku od ulicy Jagiellońskiej do niewielkiego parkingu przy Parku Praskim został wprowadzony czasowo i był związany z projektem nowej organizacji ruchu, który przedstawił na czas prowadzenia prac wykonawca metra, czyli firma AGP Metro. Utrata około 30 miejsc postojowych nie była początkowo zbyt dotkliwa, gdyż jak pamiętamy, do 26 sierpnia 2012 roku ten fragment Al. Solidarności był całkowicie wyłączony z ruchu dla samochodów osobowych. Opuszczona zatoczka jednak nie była zupełnie samotna, ponieważ przy wjeździe na most pojawiły się stałe posterunki straży miejskiej.

Wznowiono przejazd. Zakaz pozostał

27 sierpnia 2012 roku przywrócono z ograniczeniem w dni robocze oraz bez ograniczeń w soboty, niedziela i święta ruch w Al. Solidarności wraz z przejazdem przez most Śląsko-Dąbrowski. Niestety, jeśli chodzi o wyłączone w 2011 roku miejsca postojowe sytuacja nie uległa żadnym zmianom. Jeśli chodzi o zaraz obowiązujący od poniedziałku do piątku to można go wytłumaczyć, kiedy to wjazd i zaparkowane przed szczytem komunikacyjnym jest możliwe, natomiast próba wyjechania autem jedyną możliwą drogą czyli - przez zamknięty w godzinach szczytu most - może zakończyć się mandatem, to obowiązywanie tak surowych obostrzeń w weekendy i święta może być już nieco niezrozumiałe.

Martwy przepis...

O tym, iż ilość miejsc postojowych w tym rejonie jest niewystarczająca nie trzeba nikogo przekonywać. W każdy weekend wiele osób udających się do ZOO własnym samochodem szuka możliwości bezpiecznego, zgodnego z przepisami i w miarę bliskiego parkingu. Niestety, dla wielu kończy się to odholowaniem auta a przecież można było przez ostatnie miesiące zrobić tak niewiele - dopuścić możliwość postoju na opisywanym wyżej fragmencie Al. Solidarności w soboty, niedziele i święta.

Przywrócą normalność

Zakaz w praktyce okazał się tak głupi, iż jak widać na załączonym zdjęciu, nikt go, zwłaszcza w weekendy i święta, nie przestrzegał a obiecana zmiana, która ma nastąpić w połowie czerwca przywróci po prostu normalność.


TJ

Więcej na ten temat


Galeria


Al. Solidarności

Wasze komentarze

64x64

Grzegorz Ciegotura napisał:

" Przy parku Praskim znowu zaparkujesz" Czy choćby na łamach tego portalu , na którym jestem po raz pierwszy, (mieszkam,pracuję i żyje na Pradze południe) , warto by przekonywać,namawiać odwiedzających Warszawskie ZOO , by nie przyjeżdżali swoimi samochodami , a korzystali z komunikacji miejskiej , bądź roweru? To co "wyprawia się " własnie pod Parkiem Praskim ,i na ulicy Ratuszowej woła o pomstę do nieba. Zastaw się a postaw się ale ja muszę pojechać do ZOO autem , oto dewiza 90 % zmotoryzowanych. Zdewastowane trawniki,chodniki zwężone przez pojazdy do maksimum.Nie pomagają prośby ,groźby(mandaty) ,zalew zmotoryzowanych w tym rejonie jest porażający. Dlatego jestem przeciw by pojazdy parkowały po Parkiem Praskim.
2013-05-29 08:25

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia