Bliska Praga: nowa inwestycja na Kijowskiej

Dodano: 31.01.2014, modyfikacja: 18.07.2017
Bliska Praga to nowoczesny budynek mieszkalny, który zostanie zbudowany przy ulicy Kijowskiej. Będzie to jednoczenie domknięcie inwestycji realizowanej w kwartale ulic: Kijowska, Wieczorkiewicza, Brzeska i Markowska na Pradze Północ.

Bliska Praga - wizualizacja, fot. bliskapraga.pl
I etap już ukończony

W czasie pierwszego etapu inwestycji w latach 2010-12 została przeprowadzona rewitalizacja i nadbudowa zabytkowej kamienicy przy Kijowskiej 5 oraz budowa przylegającego do niej budynku biurowego przy ulicy Brzeskiej 2.
 
II etap - Bliska Praga
 
W ramach projektu Bliska Praga zostanie zbudowany nowoczesny budynek mieszkalny z 84 lokalami mieszkalnymi o powierzchni od 32 do 76 m2. Obiekt będzie posiadał dwukondygnacyjny garaż podziemny oraz część usługową. Planowany termin oddania budynku do użytkowania to 31 października 2015 r.
 
Projekt Bliska Praga jest realizowany przez spółkę celową pod nazwą Property Partner Kijowska sp. z o.o. spółka komandytowa. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PBM Południe S.A.


TJ


Więcej na ten temat


Obiekty


Galeria


Bliska Praga: miejsce inwestycjiBliska Praga: miejsce inwestycjiBliska Praga: miejsce inwestycjiBliska Praga: miejsce inwestycji

Wasze komentarze

64x64

Klient II napisał:

4.11.2015 r. deweloper uzyskał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu i już odebrałem zawiadomienie o terminie odbioru lokalu. Harmonogramy z aktu notarialnego zostały dotrzymane. Zostało parę lokali - spieszcie się, bo drugiej takiej inwestycji długo nie będzie, a oazy ciszy to można poszukać na polach pod Warszawą, tylko jak stamtąd dojechać do pracy.
2015-11-13 11:42
64x64

Jacek napisał:

Witam wszytskich przyszlych Sasiadow Bliskiej Pragi przy Kijowskiej 5. Zastanawialem sie czy mamy jakies forum na ktorym mozemy nawiazac kontakt, forum ktore jest w miare rozpoznawalne. Moze warto byloby takie oficjalne zorganizowac? Ja chcialem zaoferowac MIEJSCE PARKINGOWE pod wynajem, jesli ktos bylby zainteresowany. Pozdrawiam
2015-08-02 17:43
64x64

przyszli sąsiedzi napisał:

okna są o podwyższone dźwiękoszczelności :) nawet nie zapytaliśmy o to dewelopera, sam nam takich informacji udzielał
2015-01-17 15:41
64x64

me napisał:

Drodzy mieszkacy bliskiej pragi przymierzam sie do zakupu mieszkania w tej inwestycji, niemniej jednak zastanawiam sie na jaki upust moge liczyc ze strony dewelopera.
2014-12-30 15:49
64x64

Ekspert napisał:

Fajne mieszkanka.
2014-11-10 21:57
64x64

PrzyszłyMieszkaniec napisał:

Hej, ja także nabyłem mieszkanko w tym bloku. Pracuję na co dzień niedaleko przyszłej stacji metra Nowy Świat - Uniwersytet, więc będę miał bliziutko. Szkoda tylko, że nie wiadomo jak będzie wyglądała ta przeklęta trasa świętokrzyska, która - jak podają media - nie będzie trasą szybkiego ruchu. Mam obawy co do hałasu, którego - pomimo wysokiego pietra nie da się stłumić. Mój koompel mieszka gdzieś na woli i pod oknem ma w miarę ruchliwą drogę i tramwaj, ale twierdzi, że nie jest najgorzej, choć latem zdarzało się, że budził się, bo przez otwarte okno dochodził hałas pędzących motocykli z dawcami na swoim grzbiecie. Już żel-betowy szkielet jest prawie gotowy, więc wygląda na to, że harmonogramy z aktu notarialnego są realne. Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów. Obyśmy spali spokojnie.:)
2014-10-03 09:48
64x64

anonim2 napisał:

Do Klient II: Deweloper podczas rozmowy nie poinformował o tym malutkim fakcie jakim jest Trasa Świętokrzyska!! przy inwestycji. Na wizualizacji nie ma jej!! Podczas rozmów nikt od strony dewelopera nawet nie zająknął się na ten temat. Ucieczka od ustawy deweloperskiej też jest żałosna:( Może to nie będzie trasa szybkiego ruchu ze względu na światła w pobliżu ale to będzie bardzo zakorkowana trasa na tym odcinku!! Będzie bez porównania głośniej niż w tej chwili i dużo więcej spalin. Będzie to skrzyżowanie o natężeniu ruchu takim jak Targowa-Aleje Solidarności :( Tu nikt nie pisze z konkurencji tylko stwierdza fakty niestety. Autor napisał sporo uwag dotyczących inwestycji i braku wiedzy prezesa na temat wysokości poszczególnych kondygnacji co zresztą sam doświadczyłem pytając na jakiej wysokości dokładnie będzie dane piętro.
2014-06-23 13:09
64x64

Klient II napisał:

Trasa Świętokrzyska nie będzie trasą szybkiego ruchu - wystarczy logicznie popatrzeć na jeden z projektów jej centralnego odcinka (http://siskom.waw.pl/trasa-swietokrzyska.htm). Planu trasy w prospekcie developera nie może być, bo po prostu jeszcze nie ma ostatecznego - odcinek na wysokości ul. Kijowskiej jest w fazie projektowania. Ze względu na liczne, gęste skrzyżowania po dwa pasy ruchu w każdą stronę mają służyć płynnemu ruchowi pojazdów, a nie szybkiemu ruchowi. Jeżeli konkurencja próbuje wskazać mankamenty w otoczeniu inwestycji, a nie w niej samej , to dobrze świadczy o inwestycji.
2014-06-16 11:06
64x64

Klient napisał:

Ta inwestycja jest przy nowej Trasie Świętokrzyskiej - trasie szybkiego ruchu. Podczas rozmowy w biurze nikt o tym nie informował, w prospekcie nie ma planu TRASY!!!!. Generalnie inwestycja w tym momencie jest dla mnie już spalona przez takie traktowanie klientów. Nawet na wizualizacjach zrobiona jest Kijowska taka jak jest na tą chwilę a nie taka jak będzie!!!! Okna nie są dźwiękoszczelne.
2014-06-12 15:48
64x64

Autor napisał:

Oto cytat z reklamy dewelopera: Property Partner Investments jest spółką zajmującą się projektami deweloperskimi (zarówno mieszkaniowymi jak i komercyjnymi). Nasza kadra posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w międzynarodowych instytucjach związanych z rynkiem nieruchomości oraz rynkiem kapitałowym. W oparciu o wiedzę i doświadczenie naszych ludzi budujemy rzetelną i solidną firmę. Z całym szacunkiem, ale jest to pierwsza w życiu inwestycja Panów Prezesów. Projekt wraz z pozwoleniem na budowę został zakupiony od PBM Południe. Na pytanie dlaczego PBM Południe sprzedało im inwestycję, przecież to kura znosząca złote jaja patrząc przez pryzmat Arte Praga czy Konesera, Pan Prezes odpowiedział, że to nie PBM Południe sprzedało im inwestycję, a jedna z jej spółek córek w celu odblokowania środków kapitałowych, co jest po prostu kłamstwem, bo w projekcie i pozwoleniu na budowę jak byk widnieje PBM POŁUDNIE jako inwestor. Już w fazie projektu kładziemy szczególny nacisk na estetykę i jakość realizowanych przez nas przedsięwzięć. Poprzez współpracę z renomowanymi biurami architektonicznymi oraz doradcami technicznymi projektujemy ciekawą, nowoczesną i ponadczasową architekturę. Interesowaliśmy się osobiście inwestycją, chcieliśmy kupić dwa mieszkania, łącząc je w jedno. Jako, że jesteśmy architektami, byliśmy gorąco zainteresowani, cóż za renomowane biuro architektoniczne popełniło ten projekt. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy w projekcie zobaczyliśmy zupełnie nieznane nazwisko, które nawet nie widnieje w internecie, a samego biura ze świecą na Ząbkowskiej szukać. Ze względu na drobne kłamstewka Pana Prezesa na temat inwestycji i to, że projekt zawierał trochę błędów, gdyż Pan Prezes według własnego uznania pozamieniał sobie np. pokój z kuchnią etc. daliśmy sobie spokój, bo z tego co widać, po zmianach będzie to zwykły gniot jakich wiele w całej Warszawie. Ponadto Pan Prezes zapytany o wysokość na jakiej będzie się znajdowała siódma kondygnacja, odparł, że będzie to jak na wizualizacji, jednak nie potrafił podać konkretnej wysokości. Nie dajcie się zmylić wizualizacjom, bo rzadko kiedy wizualizacja rzeczywiście odzwierciedla budynek. Zwróćcie też uwagę na wysokość pomieszczeń... 2,60m! Niech ktoś z Was zamarzy sobie sufit podwieszany z LED-ami... zapomnijcie. Gdy usłyszeliśmy cenę... 8200 zł/m2 "po rabacie"... parsknęliśmy śmiechem. Koneser, w soft loftach, gdzie wysokość pomieszczenia wynosi 3,0m, życzy sobie 7500 zł/m2. Radzę zwrócić też uwagę na wieżowiec przy Targowej, który zasłania połowę widoku Warszawy. Zapomniałbym, wczoraj zostało wydane pozwolenie na budowę Trasy Świętokrzyskiej, właśnie na odcinku Kijowskiej. Mieliście to w Prospekcie Inwestycyjnym? Nie? A powinniście! Pozdrawiam
2014-05-28 16:16
64x64

Klient napisał:

Właśnie przeczytałem na TVN Warszawa, że wydano pozwolenie na odcinek Trasy Świętokrzyskiej. http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,n...rettyPhoto Świetnie, kupując mieszkanie wiedziałem, że jest ono w ruchliwej części Pragi, choć inwestycja jest już trochę oddalona od Targowej. Szkoda, że Pan Prezes nie poinformował mnie o tym, że będę miał pod oknami trasę szybkiego ruchu. Zaczynam żałować, że nie kupiłem mieszkania w Koneserze. Zastanawiam się czy nie odstąpić od umowy.
2014-05-28 15:46
64x64

DD napisał:

http://bliska-praga.warszawa.pl/ Jest forum inwestycji, ale jakieś mało uczęszczane
2014-05-22 11:22
64x64

Jaro napisał:

Kornik a najlepsze jest to, że praktycznie nikt na ten temat nic nie pisze. Cisza w necie.
2014-04-22 13:38
64x64

kornik napisał:

Spółka powstała w 2013r, więc sprawozdanie finansowe przedstawia tylko za okres 3,5 miesiąca, pozwolenie na budowę otrzymała w 2013r, prawo użytkowania wieczystego w 2013r, a sprzedaż ROZPOCZĘTO W 2012r. I to wszystko zgodnie z prawem. Brawa dla twórców ustawy deweloperskiej.
2014-04-17 10:53
64x64

Jaro napisał:

Ja zarezerwowałem tam mieszkanie ale na tą chwilę zrezygnowałem bo za duże ryzyko jest. Inwestor/ developer nieznany. Uciekli kruczkiem prawnym od ustawy deweloperskiej i nie ma gwarancji dla pieniędzy jakie zostaną im wpłacone. Nie do końca wiem co mam o tej inwestycji myśleć. Same niewiadome.
2014-04-16 13:46
64x64

kornik napisał:

Nic nie można znaleźć w sieci na temat dewelopera :(. Ten pierwszy etap to była inwestycja PBM Południe. Wohner, dostałeś jakieś gwarancje?
2014-04-09 16:52
64x64

zainterosowana napisał:

ja zarezerwowalam i zrezygnowalam strasznie dlugo kaza czekac na to mieszkanie a placic trzeba chyba ze sie dogadam i kasa pojdzie w ostatnim etapie tak powinno byc
2014-04-02 21:58
64x64

Michał napisał:

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania w tym bloku. Szukam informacji o deweloperze ale pokręcone to trochę jest Wohner może będziemy sąsiadami:)
2014-04-01 13:16
64x64

Wohner napisał:

A ja kupiłem mieszkanko w tym bloku. Mam nadzieję, że będę zadowolony:) Pozdro dla przyszłych sąsiadów
2014-03-27 16:19
64x64

ACz napisał:

Witam ,czy ktoś już zarezerwował w tej inwestycji mieszkanie,czy wiecie coś o inwestorze?
2014-02-18 16:06
64x64

arch napisał:

jak można pozwalać na budowę takich obiektów w tym rejonie???????? zero wyczucia, takie inwestycje nie pomogą pradze.
2014-02-05 21:05
64x64

anonim napisał:

Tani szajs z mlecznymi barierkami z tandetnym mocowaniem
2014-02-05 21:02
64x64

anonim napisał:

bo gierkowskie mrówkowce sa ładniejsze ...
2014-02-03 16:35
64x64

nieznajoma napisał:

nie pasuje to klimatu Pragi
2014-02-01 14:17
64x64

Elula napisał:

Bez przesady z tą brzydotą...
2014-01-31 14:03
64x64

Wentyl napisał:

Ładny. Dzięki nowym mieszkańcom Praga ma większe szanse na rozwój. Lokalizacja również dla przyszłym mieszkańców świetna.
2014-01-31 12:09
64x64

Bez_klimatu napisał:

Jest po prostu brzydki jak kupa niedźwiedzia :-( Podobny budynek, niższy, stanął na Praga Południe, niedaleko Ronada Wiatraczna. Wygląda równie kiepsko.
2014-01-31 12:03

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia