Nie będzie progów zwalniających na Chrzanowskiego

02.05.2014
Pod koniec kwietnia na modernizowanej ulicy Chrzanowskiego została ułożona ostatnia warstwa asfaltu. Zakończyło się tym samym uciążliwe manewrowanie między studzienkami i zalewanie sąsiednich ulic podczas opadów. Na ulicę po tygodniowej przerwie wróciły autobusy komunikacji miejskiej.

Nie będzie progów zwalniających na Chrzanowskiego


Bez progów zwalniających

"Boję się o swoje bezpieczeństwo, bo samochody w tym miejscu jeżdżą po remoncie bardzo szybko. Chciałbym, żeby na ulicy został położony próg zwalniający. Szczególnie w rejonie przedszkoli" - mówi mieszkaniec ulicy.

Czy montaż progów jest przewidziana, zapytaliśmy właściciela drogi czyli Urząd Dzielnicy. "W związku z tym, że ul. Chrzanowskiego porusza się komunikacja publiczna (autobusy) montaż progów zwalniających nie jest planowany" - tłumaczy Jerzy Gierszewski z Urzędu Dzielnicy Praga Południe.

Przy ulicy stoją znaki ograniczające prędkość. Ale kierowcy nie zwracają na nie uwagi... a ruch w tym miejscu będzie się z czasem zwiększał gdyż przy ulicy planowana jest budowa dwóch dużych osiedli mieszkaniowych.


TJ

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Miko napisał:

@skreem: pewnie na widok radarów byś krzyczał, że państwo okrada ludzi. Jednak nie każdemu się marzy Dziki Zachód w Warszawie. Są ludzie, którzy chcą żyć i nie drżeć o życie swoich dzieci w drodze do szkoły. A tory wyścigowe są w F1 a nie w mieście.
2014-05-06 09:43
64x64

skreem napisał:

@Miko Jasne. Kładźmy progi zwalniające na każdej niedawno wyremontowanej drodze lokalnej w Stolicy. Naprawdę, ma to sens... To może lepiej od razu zerwać asfalt, zaorać i posadzić kwiatki?
2014-05-04 22:00
64x64

Miko napisał:

Ciekawe, że na Mrówczej w Wawrze są i autobusy, i ograniczenie do 40, i są takze progi. Jakoś można było to wszystko pogodzić, tylko, że wczesniej zginęło tam pod kołami kilkoro dzieci w okresie 2 lat- także po remoncie. A ile musi byc ofiar na Chrzanowskiego i innych ulicach Pragi Pd.? Bo taka samą odpowiedź w sprawie spowolnienia ruchu usłyszeliśmy na Skalskiego. A podejrzewam, że to stała śpiewka urzędników.
2014-05-03 22:37
64x64

skreem napisał:

Super. Od pilnowania przestrzegania przepisów są odpowiednie służby a nie jakieś progi i to na nowej, równej drodze. Skoro faktycznie kierowcy nie przestrzegają ograniczeń, wystarczy od czasu do czasu wysłać tam patrol drogówki... A jeszcze bardziej się cieszę, że wzdłuż Chrzanowskiego powstała nowa droga rowerowa i czekam na kolejne. Szerokich chodników w okolicy, gdzie można by je bezpiecznie wytyczyć, jest sporo. :-)
2014-05-02 12:52
64x64

Prażanin napisał:

Bardzo dobrze, że nie będzie. Progi zwalniające to wymysł szatana
2014-05-02 09:23

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia