Projekty Towarzystwa Przyjaciół Pragi

20.06.2014
Towarzystwo Przyjaciół Pragi z myślą o wszystkich mieszkańcach, sympatykach i osobach, którym Praga jest bliska sercu stworzyło trzy projekty, które zgłoszone zostały do Budżetu Partycypacyjnego.

Targowa/Zabkowska, fot. B.Sztabowski
Po długiej drodze związanymi z wymogami formalnymi ich realizacja jest możliwa dzięki Państwa chęci oddania głosu i poparciu zmian, które po prostu się Pradze należą. Chcemy, żeby Praga nie była jedyną dzielnicą, która nie ma dostępu do bezpłatnej sieci WIFI. Chcemy zapoczątkować trend powstawania psich parków – wybiegów dla psów, które rozwiążą problem puszczania psów bez smyczy czy poprawią czystość na ulicach i podwórkach. Nie zapominamy również o potrzebach ludzi, których problemy często podobnie, jak cała Praga spychane są poprzez obojętność czy brak empatii. Dlatego chcemy wdrożyć system audio-deskrypcji w praskim ZOO, który z całą pewnością podniesie jeszcze bardziej atrakcyjność tego wyjątkowego miejsca.

W związku z powyższym bardzo gorąco zapraszamy Państwa do głosowania i poparcia naszych projektów.

PROJEKT NR. 32 „BEZPŁATNA SIEĆ WIFI NA PRADZE”

W WARSZAWIE ISTNIEJE PONAD 160 PUNKTÓW DOSTĘPU DO MIEJSKIEJ SIECI INTERNETOWEJ WIFI. ŻADEN NA PRADZE! ŻEBY TO ZMIENIĆ WYSTARCZY POPRZEĆ PROJEKT UMIESZCZENIA HOT SPOTÓW - 15 PUNKTÓW BEZPŁATNEGO I BEZPRZEWODOWEGO DOSTĘPU DO INTERNETU NA PRADZE.

KORZYŚCI:
1) POWSZECHNY, BEZPŁATNY I BEZPRZEWODOWY DOSTĘP DO INTERNETU NA PRADZE
2) PODNIESIENIE ATRAKCYJNOŚCI TURYSTYCZNEJ I KULTURALNEJ PRAGI
3) ZAPEWNIENIE DOSTĘPU DO INTERNETU W MIEJSCACH O DUŻYM NATĘŻENIU RUCHU (CIĄGI MIEJSKIE, PRZYSTANKI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, PARKI, SKWERY, PLACE)
4) ZAPEWNIENIE DOSTĘPU DO INTERNETU W INSTYTUCJACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ (URZĘDY, SZKOŁY, PRZEDSZKOLA, BIBLIOTEKI, OŚRODKI POMOCY SPOŁECZNEJ, ŚWIETLICE I OGNISKA WYCHOWAWCZE).

------------------------------------------------------------------------------------------------------

PROJEKT NR. 6 „PSI PARK - WYBIEG DLA PSÓW”

PROJEKT ZAKŁADA ZBUDOWANIE WYBIEGU DLA PSÓW NA TERENACH ZIELONYCH POMIĘDZY UL. STRZELECKĄ A UL. STALOWĄ O POWIERZCHNI OK 1500 M 2 OGRODZONY SIATKĄ, UTWARDZONY, OŚWIETLONY, WYPOSAŻONY W ELEMENTY REKREACYJNE DLA ZWIERZĄT, POJEMNIKI NA PSIE ODCHODY ORAZ ŁAWKI I KOSZE NA ŚMIECI.


KORZYŚCI:
1) ZASPOKOJENIE POTRZEB PSÓW I ICH WŁAŚCICIELI
2) POPRAWA CZYSTOŚCI NA ULICACH, CHODNIKACH, OSIEDLACH I PODWÓRKACH
2) ROZWIĄZANIE PROBLEMU PUSZCZANIA PSÓW BEZ SMYCZY W MIEJSCACH PUBLICZNYCH
3) PROPAGOWANIE NAWYKU SPRZĄTANIA PO PUPILACH
4) NAWIĄZANIE RELACJI MIĘDZY LUDZKICH ORAZ POPULARYZACJA WIEDZY NA TEMAT PSICH ZACHOWAŃ.
5) PROPAGOWANIE AKTYWNEGO SPĘDZANIA CZASU

------------------------------------------------------------------------------------------------------

PROJEKT NR.27 „SYSTEM AUDIODESKRYPCJI DO WARSZAWSKIEGO ZOO”

PRASKIE ZOO Z CAŁA PEWNOŚCIĄ JEST JEDNYM Z MIEJSC, KTÓRE NAJBARDZIEJ PRZYCIĄGA I CHARAKTERYZUJE NIE TYLKO PRAGĘ ALE I CAŁĄ WARSZAWĘ. ZARÓWNO MIESZKAŃCY DZIELNICY JAK I INNE OSOBY ODWIEDZAJACE ZOO POWINNI MIEĆ JAK NAJLEPSZĄ MOŻLIWOŚĆ ZWIEDZANIA OGRODU ZOOLOGICZNEGO. WSPÓŁCZESNE OBIEKTY KULTURALNE MAJĄ W SWOICH OFERTACH SYSTEMY UMOŻLIWIAJĄCE ZWIEDZANIE OSOBOM Z DYSUNKCJĄ WZROKU I SŁUCHU. PRASKIE ZOO POWINNO RÓWNIEŻ POSIADAĆ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ.

KORZYŚCI:
1) UDOSTĘPNIENIE DÓBR KULTURY, KTÓRA DOTYCHCZAS POZOSTAWAŁA NIEDOSTĘPNA DLA OSÓB NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH ODWIEDZAJĄCYCH WARSZAWSKIE ZOO
2) PRZEŁAMYWANIE BARIER I BRAK DYSKRYMINACJI W STOSUNKU DO OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU / SŁUCHU.
3) PODNIESIENIE ATRAKCYJNOŚCI KULTURALNEJ I TURYSTYCZNEJ WARSZAWSKIEGO ZOO I TERENÓW PRAGI

Jak głosować?

 jest wymagana zgoda rodzica).
Głosy w dniach 20-30 czerwca można na 3 sposoby:
  • przez Internet (na specjalnej stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl),
  • korespondencyjnie (wysyłając formularze do głosowania na adres Urzędu Dzielnicy),
  • osobiście, w Urzędzie Dzielnicy (wrzucając kartę do głosowania do specjalnej urny).

Towarzystwo Przyjaciół Pragi


Wasze komentarze

64x64

Prazanin napisał:

Ja nie wiem po co jest w ogóle taka dyskusja. Jak Pan Sceptyk nie słyszał nigdy o TPP to niech wraca pod Mińsk Mazowiecki i torpeduje pomysły jakiegoś sołtysa i jego po bratanków. Ludzie ogarnijcie się w końcu jest możliwość wyrwania trochę kasy i przeznaczenia jej dla Pragi a tu każdy pomysł jest beee. Proszę bardzo czekam co takiego robi pan Sceptyk i gdzie można o nim usłyszeć oraz gdzie Pan Andy położył ostatnio kwiaty lub poświęcił swój czas na działania społeczne. Popieram Panią Anię – wszyscy projektodawcy zasłużyli na brawa chociażby za chęć wprowadzenia jakichkolwiek zmian!
2014-06-23 11:01
64x64

TPP napisał:

TPP to nie artysta estradowy zeby mialo byc o nas "slychac". Robimy swoje, nikt nas nie dotuje, jestesmy zupelnie apolityczni, dzialamy spolecznie na rzecz Pragi. Nasza dzialalnosc jest jawna i wiekszosc tego co robimy opisujemy na stronie www. Kiedys nie robilismy tego w ogole ale czasami dobrze jest jak wieczni narzekacze (99% internetowych) zobacza ze robimy cos wiecej niz skladanie kwiatow pod pomnikami. Nie chcac sie wdawac w pusta dyskusje dodam tylko, ze nigdzie nie napisalem ze ankieta dotyczyla tylko mieszkancow. Projekt sieci WIFI w swoim zamiarze ma podniesc rowniez atrakcyjnosc turystyczna i gospodarcza Pragi wiec odpowiedzi udzielali ludzie, ktorzy nie tylko mieszkaja ale przyjezdzaja zwiedzac czy chocby pracuja na Pradze. Tak na marginesie dodam, ze w Warszawie codziennie przeprowadzanych jest conajmniej kilkadziesiat (a pewnie nawet wiecej) roznych ankiet. Domyslam sie ze ani ja ani Pan o zdecydowanej wiekszosci nie slyszal co nie znaczy ze firm zlecajacych takie ankiety nie ma...
2014-06-23 09:13
64x64

Andy napisał:

Dziś takie towarzystwa są od składania kwiatów pod pomnikami i tyle w temacie.
2014-06-22 20:46
64x64

Sceptyk napisał:

Co to jest TPP? W ogóle o Was nie słychać na Pradze, a piszecie, że zrobiliście ankietę na prawie 5 tys. mieszkańców (czyli ok 8 proc. mieszkańców dzielnicy). Trudno w to uwierzyć.
2014-06-22 20:07
64x64

TPP napisał:

TPP zapytalo mieszkancow Pragi jakie projekty powinny zostac zgloszone do BP. Z kilku wybralismy takie, ktore w naszej ocenie powinny byc zrealizowane priorytetowo. Praktycznie cala Warszawa jest juz w zasiegu miejskiej sieci WIFI, z ktorej korzystac maja prawo i ci biedni i bogaci. Jest to podniesienie atrakcyjnosci kulturalnej i gospodarczej Pragi. Poprzez wybor miejsc hot spotow w poblizu instytucji uzytecznosci publicznej, bedzie mozliwe dostarczenie dostepu do internetu badz wypowiedzenie umowy u dotychczasowego dostawcy co dodatkowo moze spowodowac obnizenie kosztow po stronie miasta. Do tego "glupiego projektu bezplatnego WIFI" przekonaly nas rowniez wyniki ankiety, ktora nasi wolontariusze przeprowadzili wsrod grupy wiekowej 15-40 lat (prawie 4800 osób) oto 3 z 7 pytan a) Czy Pan/i chciał/a by żeby na Pradze pojawi się darmowy Internet WI FI – 96% TAK b) Czy miasto powinno dotować taką inwestycje – 91% TAK c) Czy Pan/i korzystała z miejskiej sieci WIFI – 41% TAK Co zas do zadbania komunikacji na Pradze to nie bardzo moge sie domyslic co ma Pan Marek na mysli? Jakiekolwiek projekty dotyczace tej kwestii pochlonelyby praktycznie cala kwote dostepna z BP albo co bardziej prawdopodobne pozwolily raczej tylko na rozwiazanie kropli w morzu problemow zwiazanych z ta kwestia. Oczywiscie moze Pan twierdzic ze psy powinny byc zakazane ale naszym celem nie jest zabranianie czy zakazywanie czegos mieszkancom Pragi ale rozwiazanie problemu biezacego tj. braku miejsca do wyprowadzania psow i mozliwosci spuszczenia go ze smyczy oraz kwestia czystosci na ulicach, chodnikach i podworkach.
2014-06-21 18:14
64x64

IQ napisał:

Racjonalisto zdefiniuj ,,najbiedniejsi", jak sprecyzowałbyś warunki odnośnie wymogów kogo uznać za tego biednego? Nie zamierzam dokładać się do darmowego internetu tylko lumpom, którzy wolą wydać pieniądze na alkohol i papierosy, okraść kogoś zamiast się uczyć i iść do normalnej pracy.
2014-06-21 14:02
64x64

Ania napisał:

Budżet obywatelski dał możliwość każdemu przedstawić "najlepszy" projekt. Była szansa na "internet tylko dla biednych" i "zadbanie o komunikacje na Pradze". Była również szansa zadania pytań i możliwość konstruktywnej dyskusji podczas prezentacji projektów dla mieszkanców. Ale najłatwiej jest negować wszystko siedząc w kapciach przed monitorem... Jak dla mnie projekty są bardzo fajne i społecznie trafione. Poza tym gratuluje wszystkim projektodawcom zapału i chęci do wprowadzenia zmian na Pradze a na drodze realizacji projektów życzę jak najmniej takich malkontentów jak poniżej.
2014-06-21 12:13
64x64

Marek napisał:

Fatalne projekty. Myślę ze TPP powinna zadbać o komunikacje na Pradze. Psy w ogóle powinny być zakazane w mieście.
2014-06-21 08:04
64x64

TPP napisał:

Moze dlatego, ze autorowi projektu chcialo sie poswiecic czas i napisac cos konstruktywnego zamiast pod kazdym artykulem dotyczacym projektow z BP ukazywac swoje oburzenie. Ze swojej strony jestem bardzo wdzieczny autorowi strony, ktory wbrew temu co Pan/i pisze promuje caly BP, gdyz podczas jakiejkolwiek formy glosowania, osoba glosujaca wybiera projekty z listy WSZYSTKICH 50 projektow. Projekty sa lepiej opisane co pozwoli mieszkancom dokladniej zapoznac sie z projektem i oddac badz nie oddac glos. Pomijam juz fakt, ze takie prezentacje moga przedstawic wszyscy autorzy projektow. A czy mozna wiedziec jak Pan/i promuje BP oprocz slow krytyki?
2014-06-20 23:24
64x64

Racjonalista napisał:

co za głupie projekty. "Bezpłatne wifi" kupa kasy pójdzie w błoto zamiast dofinansować najbiedniejszym internet to za prawie pół miliona chcą dawać go wszystkim.....
2014-06-20 22:08
64x64

praga explorer napisał:

Dlaczego promowany jest tylko ten projektodawca, zamiast informacji o wszystkich projektach?
2014-06-20 20:33

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia