Śmieci degradują podwórze na Grochowskiej 277

12.08.2014
- Czy interesuje Was nadal temat śmieciowy? Od kilkunastu miesięcy próbujemy zainteresować UD i ZGN tematem śmieci na podwórzu Grochowskiej 277 i kilku okolicznych kamienic. Niestety, bezskutecznie - pisze do naszej redakcji pan Bartłomiej.

Śmieci na podwórzu przy Grochowskiej 277

Śmieci lądują na trawniku

"Sytuacja jest spowodowana brakiem altany śmietnikowej, która po częściowym pożarze została rozebrana przez ZGN i od kilku lat nie jest odbudowana. Kolejne pisma ZGN kwituje odpowiedzią o braku środków. Zalegające śmieci stanowią niebezpieczeństwo sanitarne, a także zagrożenie dla przechodzących osób i dzieci - leży mnóstwo gabarytów, ale również rozsypane szkło, gruz. Sytuacja powoduje degradację całego podwórza." - czytamy w dalszej części listu.

Przesłane zdjęcie nie pozostawia złudzeń. Pilne działania są niezbędne o co w imieniu mieszkańców proszę.


TJ

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Stanisław napisał:

ursyn, zgadza się. Z altanki korzysta 5 wspólnot. W 3 z nich udziały mniejszościowe ma ZGN, 4 jest w całości własnością ZGN, więc ZGN powinien mieć altankę. Tymczasem ZGN od 3 lat nic nie robi, tylko pisze, że nie ma pieniędzy. Jest jakiś przepis na dezynwolturę ZGN-u?
2014-08-14 10:51
64x64

Katarzyna Niwińska napisał:

Szanowni Państwo - Burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski zorganizował dwa spotkania z zarządzającymi i przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych wymienionych j/w. W spotkaniach udział wzięli przedstawiciele ZGN i Urzędu. Między innymi podjęto decyzję o budowie altany śmietnikowej, która sfinansowana miałaby być proporcjonalnie do udziałów wspólnot i urzędu. ZGN na swojej stronie internetowej zamieścił ogłoszenie , w którym wskazał, że poszukuje wykonawcy na budowę altany. W ogłoszeniu zostały określone wszystkie parametry itd. Procedura jest w toku. Dziś byłam na podwórzu Grochowska 275,277, 279 . Pojeminiki są puste. Obok pojemnika ze szkłem ktoś postawił reklamówkę słoików.Wszystko, co leży obok to tzw. duże gabaryty. Dzwoniłam do firmy Lekaro. Żaden z zarządców wspólnot z tego terenu nie zamawiał w ostatnich 3 miesiącach pojemnika na duże gabaryty . Dodam , że raz w miesiącu jest to usługa całowicie bezpłatna. Burmistrz postanowił zorganizować kolejne spotkanie w tej sprawie. Myślę, że gdyby wszyscy wywiązywali się ze swoich zadań podwórze te nie byłoby zdegradowane. Katarzyna Niwińska.
2014-08-13 09:12
64x64

ursyn napisał:

niech Pan Bartłomiej zapozna się z przepisami altankę śmietnikową to powinna mieć jego wspolnota a nie ZGN
2014-08-12 22:22
64x64

bogdan napisał:

zapraszam na podworko za miedzyborska 115a, tam altana trzyma sie mocno, cztery sciany i dach, wszystko jest. tylko ze zostala przeksztalcona w caloroczny obiekt noclegowy przez grupke meneli. degrengolada na calego, syf jak leci az strach wyrzucic odpady
2014-08-12 15:30

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia