Likwidacja lewoskrętu na skrzyżowaniu Grochowskiej i Terespolskiej

05.09.2014
ZDM wprowadził kolejne zmiany na bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic: Grochowskiej i Terespolskiej. Teraz kierowcy jadący ulicy Grochowską w kierunku Ronda Wiatraczna nie będą mogli skręcić w ulicę Terespolska. To właśnie ten nieprawidłowo wykonany manewr był przyczyną największej ilości wypadków w tym miejscu. Niestety o bezpiecznym lewoskręcie o którym wielokrotne pisaliśmy możemy już chyba zapomnieć...

Zmiana organizacji ruchu na Grochowskiej róg TerespolskiejKosmetyczne poprawki

Po serii wypadków ZDM pod koniec 2012 roku w celu poprawy bezpieczeństwa ułożył na jezdni wyniesione wyspy, które umożliwią pojazdom wykonanie manewru skrętu w lewo z jezdni południowej ulicy Grochowskiej w ulicę Terespolską oraz zatrzymanie się w odległości większej niż wcześniej od krawędzi pasa dzielącego jezdnię ulicy Grochowskiej, umożliwiając w ten sposób lepsze warunki obserwacji pojazdów jadących jezdnią południową ulicy Grochowskiej.

Jak widać pomysł nie do końca się sprawdzi, gdyż ZDM zdecydował się na dalsze kroki, tym razem już radykalne, całkowicie kasując lewoskręt z Grochowskiej w Terespolską.

Kłopoty z dojazdem

Lewoskręt wykorzystywany był jako dojazd do urzędu, sądu czy pobliskiego osiedla Cora. Teraz kierowcy zamierzający dojechać do wymienionych punktów muszą skręcić nieco wcześniej w Gocławską lub wybrać nieco dłuższą drogę, skręcając w Podskarbińską a przecież zamiast stawiać znaki nakazu jazy prosto można było przebudować skrzyżowanie tak, jak uczyniono to w 2008 na skrzyżowaniach z Lubelską czy Gocławską. Jak? Dokładnie jak np. przy Lubelskiej czyli "przerzucić" wysepki tramwajowe za skrzyżowanie a uzyskaną przestrzeń przeznaczyć na trzeci pas ruchu, przeznaczony wyłącznie do skrętu w lewo - w tym przypadku w ulicę Terespolską.


TJ


Więcej na ten temat


Instytucje


Wasze komentarze

64x64

Sławcio napisał:

Dziś zapytałem jednego z policjantów w obecnym parku OPAK o lewoskręt w Terespolską. Nie widziałem o czym mówię. Cóż... za dużo przyjezdnych nawet w służbach. Szok.
2014-09-27 19:13
64x64

Emil napisał:

Ależ kolego Waszkiewiczb, nikt matoła nie nauczy przestrzegać przepisów drogowych jeżeli ma je w głębokim poważaniu. Nie jest to winą urzędasa, który coś tam sobie umyślił lecz bezmyślności i jazdy na pamięć. Skrzyżowanie jest lub teoretycznie było bardzo niebezpieczne!!! czy brak lewoskrętu coś tutaj poprawi? Owszem, jeżeli zaczniemy stosować się do znaków, które w jakimś celu w końcu stoją - ten osioł już będzie miał nauczkę.
2014-09-12 09:51
64x64

Waszkiewiczb napisał:

No i mamy pierwszy efekt urzedniczej głupoty , czyli wprowadzenie zakazu skrętu z Grochowskiej w Terespolską. Pomimo zakazu pojad skrecił w lewo , wymusił pierwszeństwo, i odbity potrącił na chodniku dwoje pieszych>Brawo INŻYNIER RUCHU>
2014-09-11 18:53
64x64

GFM napisał:

Zacytuję Sapkowskiego: "Całe zło tego świata bierze się z myślenia - w wykonaniu osób nie mających ku temu najmniejszych predyspozycji". Wczoraj stwierdziłem, że wyjeżdżając z ulicy Mińskiej na Grochowską nie mam już swojego pasa ruchu tylko znalazłem się na prawym pasie z dwóch możliwych wzdłuż Grochowskiej. Późno już było i ruch niewielki - więc się udało bez kolizji. Ale będzie się działo.
2014-09-10 12:55
64x64

Waszkiewiczb napisał:

Myślenie w tym kraju ma kolosalną przyszłość. Wystarczyło dobry już sprawdzony wzór bezpiecznego lewo skrętu w jaki jest wyposażone skrzyżowanie Grochowskiej i Wspólnej drogi , "przenieść" na w/w skrzyżowanie .Koszt taki sam jak malowanie i nowe oznakowanie pionewe. Ale cóż nasz " wszechwiedzący , twardo głowy inżynier ruchu " najlepiej wie co dla infrastruktury drogowej jest najlepsze.
2014-09-10 07:35
64x64

aaaa napisał:

A teraz samochody pojadą lokalnymi uliczkami od Międzynarodowej, Stanisława Augusta i wyjadą w Terespolską. Ciekawe co na to mieszkańcy okolicy i rodzice dzieci, które samodzielnie chodzą bawić sie w parku?
2014-09-07 09:29
64x64

Waszkiewiczb napisał:

Niestety żeden z wpisów nie odpowiada prawdzie , nawet ten z głównej strony artykułu. Przeniesienie platformy tramwajowej za skrzyżowanie wiąze się z likwidacją przejscia dla pieszych . Przy tak dużym natężeniu ruchu pieszym na tym skrzyżowaniu nie wchodzi to w rachubę. Konia z rzędem temu kto nauczy kierowców jeżdzić 50 km/h i ustepować pierwszeństwa pojazdom szynowym.
2014-09-05 20:54
64x64

gość napisał:

Rysunek na latarni pod znakiem pokazuje kto wpadła na taki pomysł!
2014-09-05 10:09
64x64

Marcin napisał:

No ale poco przerzucać wysepki skoro farba na strzałki i jeden lub dwa znaki są tańsze...? Ludzie sobie pokrążą po okolicy i przy okazji zobaczą jak tu ładnie...
2014-09-05 10:07

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia